Reede, november 11, 2016
 

Valitsuskriis jättis ära poliitikute külaskäigud

Esmaspäeval Toompeal lahvatanud valitsus­kriisi tõttu jäi ära mitu sellel nädalal toimuma pidanud visiiti Hiiumaale.
Juba esmaspäeva lõuna paiku sai Hiiu Leht Hiiu vallavalitsuse allikast teada, et neljapäevaks planeeritud riigikogu keskkonnakomisjoni liikmete külaskäik jääb ära.
Algselt pidid parlamendisaadikud saarel viibima terve päeva, kohtuma ettevõtjate ja omavalitsusametnikega ning arutama, kuulama ja selgitusi jagama tuuleparkide, jahinduse ja kalandusega seotud teemadel.
Teisipäeva hommikuks oli selge, et ära jääb ka riigihaldus­ministri Arto Aasa selleks päevaks planeeritud tulek saarele. Aas pidi kohtuma omavalitsusjuhtidega ning avama Hiiumaa ettevõtlus­päeva.
Hiiumaalt riigikogusse valitud sotsiaaldemokraat Kalev Kotkas ütles eile Hiiu Lehele saadetud kirjalikus kommentaaris vastuseks küsimusele, mida tähendab valitsuse­vahetus meie maakonna jaoks, et väga suuri ja väga põhimõttelisi muudatusi tulemas ei ole.
“Valitsusliidus Reformierakonna vahetamine Keskerakonna vastu peaks muutma uue valitsuse senisest empaatiavõimelisemaks ja hoolivamaks just maapiirkondade suhtes, sealhulgas saarte suhtes,” leidis Kotkas.
Maaelu, põllumajanduse, regionaalpoliitika ja riigi­reformi teemasid arutab uus koalitsioon esmaspäeval, 14. novembril.
“Kogu koalitsioonileping peaks valmis saama järgmise nädala lõpuks ja siis on võimalik selle mõju Hiiumaa elule täpsemalt hinnata,” kirjutas Kotkas.
Tasub märkida sedagi, et esialgu veel mitteametlikult uue peaministrikandidaadina nimetatud Jüri Ratasel on suvekodu Hiiumaal.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411