Teisipäev, november 29, 2016
 

Ühinemine jõululaua ääres

Täna sai teatavaks, et riigikohtu otsus, kas haldusreformi teatud sätted, sundliitmine, valitsuse poolt ette antud 5000 elaniku piir ja erinevad toetusmäärad, on ikka seaduslikud, jõuab kohale üsna kaheteistkümnendal tunnil. Riigikohus teeb otsuse alles 20. detsembril.
Haldusreformi omaalgatuslik etapp ehk siis omaalgatuslike ühinemiste ettevalmistamine, mis pidi kestma kuus-seitse kuud, lõppeb 1. jaanuaril 2017. Sama on ka tähtaeg volikogude ühinemise otsuste taotluse esitamiseks maavanemale.
See tähendab, et kohalikel omavalitsustel, mis haldusreformi sellisel kujul vaidlustasid ja riigikohtu otsust ootavad, et siis kaaluda edasisi samme – ühineda või lasta end sundliita – jääb otsustamiseks täpselt aasta viimased kümme päeva.
See on ju kena jõulu- ja aastavahetuse pidude aeg. Võib-olla kulgevadki oma­valitsuste (sund)läbirääkimised ladusamalt kui ühisel laual särisevad verivorstid ja lõhnavad rosinasaiad ning vahepeal saab šampusepokaale kokku kõlistada.
Kui aga riigikohus peaks tegema otsuse, et haldusreformile on liigselt tampi peale pandud ja ohjad lõdvemale lastakse, saavad omavalitsejad ka ise rihma lõdvaks lasta ja aastalõpumelu nautida.
Seda võib muidugi teha ka juhul, kui riigikohus haldusreformi sätted seaduslikuks tunnistab, aga siis tuleb 15. veebruaril Vabariigi Valitsuselt pakkumine, millest on raske keelduda.

29. november 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411