Reede, november 4, 2016
 

Tark ei torma!

Maanteeameti lehel on kirjas, et sõiduolud suurematel riigiteedel on valdavalt head, kuid talviste teeoludega tuleb arvestada kõikjal.
Miks siis hoiatustest hoolimata on vaid kahe lumise päevaga juhtunud nii palju liiklus­õnnetusi ja kahe päevaga on neis hukkunud neli inimest! Seda on ilmselgelt liiga palju.
Paljudel autoomanikel tuli meelde, et talve­rehvidega on ohutum sõita, alles siis, kui lund sadama hakkas.
Kuid ettevaatlikult saab sõita ka suve­rehvidega ja talverehvidega ei pea ilm­tingimata kimama. Üks Rootsis elav eestlane teatas Delfis, et talverehvidega autojuhid sõidavad seal rahumeeli aeglastega koos ja õnnetused jäävad ära. Miks ei võiks meie auto­juhid samuti käituda?
Ka ei tee õiged rehvid üksi sõitu ohutuks, ikka peab ka juht oskama libedal teel autoga hakkama saada. Igal juhul on mõistlik sõita sellise kiirusega, et ka libedal teel saaks auto veel õigel ajal st enne õnnetust pidama.
Milline see kiirus peaks olema, otsustab vaid autojuht, kes rooli keerab ja gaasi­pedaali vajutab. See on suur vastutus ning alati saab juht valida kindla peale mineku ja rahulikult sõita.
Tarkusetera maanteeameti kodulehelt: Selleks et ohutult sihtpunkti jõuda, tuleb sõiduki­juhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil – lubatud suurim piir­kiirus ei ole kohustuslik.
Ehk parem kell kuus kodus kui kell viis kalmistul.
4. november 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411