Reede, november 25, 2016
 

StOla lahkub Hiiumaa liinilt

www. marinetraffic.ee
Vedaja, OÜ TS Laevad teatas, et alates 1. detsembrist ei sõida Rohuküla– Heltermaa liinil enam parvlaev St Ola, 12. detsembrist loodetakse liinile Leigrit.
Tallinna sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro ütles, et leping St.Ola prahtimiseks lõppeb ja laevaomanikul on laevaga teised plaanid.
Ajavahemikul 1.–12. detsember sõidavad parvlaev St Ola asemel parvlaevad Harilaid ja Kõrgelaid. Rohuküla–Heltermaa liinil jääb põhilaevaks parvlaev Regula. Harilaid ja Kõrgelaid aitavad piisava üleveo tagamisega hommikuti, õhtuti ja lisaks ka nädalavahetustel.
Toimuvad ka muudatused parvlaevade sõiduplaanides. Nii on esmaspäeviti lisatud väljumised Rohukülast kell 4.45 ja kell 5.00 ning Heltermaalt kell 5. Vajadusel on väiksemad parvlaevad valmis lisareise tegema.
Juhul kui eelmüügist ostetud pileti või broneeringu aeg muutub, võetakse kliendiga ühendust parima lahenduse leidmiseks. Küsimuste korral tuleks pöörduda ettevõtte klienditoe poole meilil info@praamid.ee või telefonil 618 1310.
Leiger tormivarjus
Arro ütles, et praegu loodetakse, et 12. detsembriks jõuab liinile parvlaev Leiger, kuid päris kindel selles olla ei saa. Näiteks eile õhtuks pidi Leiger Lissaboni jõudma, aga tulenevalt ilmastikutingimustest tuli kahjuks plaane muuta ja laev suundus hoopis Portimao sadamasse tormivarju. Suure tõenäosusega seisab Leiger seal kuni laupäevani. “Samas on Harilaid ja Kõrgelaid vajadusel liinil ka kauem kui 12. detsembrini,” kinnitas Arro.
Parvlaeva Tõll merekatsetused Poola rannikul toimuvad nii öösel kui päeval ja kestavad viis päeva. Selle ajaga viiakse läbi 26 erinevat süsteemide katsetust. “Loodame, et laev saab ilusti aasta lõpuks saarlastele sõidumõnu pakkuda,” teatas TS Laevad Facebooki lehekülg praamid.ee.
Kuna ükski TS Laevad uutest parvlaevadest õigeaegselt liinile ei jõudnud, sõlmis ettevõte Saaremaa Laevakompaniiga lepingu St. Ola ja Harilaiu rentimiseks üheks kuuks. Kolmanda aluse, parvlaeva Hiiumaa prahtimisleping sõlmiti selle omaniku Olav Miiliga aastaks. Parvlaeva Regula omanik on TS Laevad, mis ostis aluse Saaremaa Laevakompaniilt.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411