Teisipäev, november 1, 2016
 

Rännak läbi Hiiumaa tennisesuve 2016

Tiiu Masing
Selle loo kirjapanemise ajaks on tennise välihooaeg koos klubi noorteosakonna (NO) liikmetega finišisse viidud. On käidud Oliver Mattoga Haapsalus Eesti tennise­liidu (ETL) noorteliiga teisel turniiril oskusi testimas ja kogemusi hankimas ning kavandamisel on sisehooaeg Kärdla ja Käina kooli­võimlates.
Noorteliigast (NL) veel nii­palju, et aprillis ja septembris toimunud kaheetapilisel ETL klubide karikavõistlusel esindas Hiiumaa tenniseklubi kaks võistkonda. NL II (10–14aastased) võistkond – Oliver Matto, Sander Roosimäe oli väljas esmakordselt ja sai 14 tiimi hulgas 12. koha. NL I (13–19aasta­sed) võistkond koosseisus Georg Linkov noorem, Hardy Klaas ja Andreas Malk platseerus eelviimasel, seitsmendal kohal. Tõsi, me ei olnud edukad, kuid me olime esindatud.
Võistluskava teoks tehtud
Oktoobri alguse võimsad ida-kirde tuuled tuuseldasid ka meie liivaväljakutel, mistõttu hooaja lõpunädalatel tuligi piirduda vaid NO treeningtundidega kunstmurul. Kuid sinnamaani lasid ilmaolud huvilistel mängimas käia, läbi viia mõned ajatennise turniirid paarismängudes ja klubi võistluskalendris kavas olnu õnnestus kenasti teoks teha.
Viimasteks võistlusteks olid “Kärdla sügis” meeste üksikmängus, “Sügis­mikstuur” 24.–25. septembril ja n-ö lisapalana mängitud “Kärdla sügis II”.
Mikstuurile tulnud kaheksast segapaarist lahkusid platsilt võitmatutena külalised Margus Talur–Maarit Kuusmik, ühe kaotusega tiim Argo Vasar–Maarika Matt oli teisel ja Margus Kastein–­Liisa Apri kolmas.
Ka ühepäevasel kiir­turniiril “Kärdla sügis”, kus setid algasid seisult 2:2, mahtus tabelisse kaheksa meest. Esikohamängus alistas Leemet Käär 6/4 4/6 10/8 Argo Vasara ja Margus Talur kolmanda-neljanda koha mängus 4/6 7/5 10/5 Kaupo Valtingu.
Kuna kõik soovijad sel korral võistlema ei pääsenud, kogunesid mehed, kolm eelmisest koosseisust, uuesti samadel tingimustel mõõduvõtuks 2. oktoobril. Asjaolude kokkulangevuse tõttu sai turniir lisanime “Jan Ignahhin 40”. Selle finaalis alistas Argo Vasar 6/4 3/6 10/7 Tanel Malga ja viis koju Jani välja pandud rändkarika. Kolmanda kohaga lõpetas Andreas Malk, saades 6/4 6/4 jagu Kaupo Valtingust.
Parim perepaar – Robertsid
Siinkohal teen pöörde tagasi suve valitsemisaega, mil kalender andis alles märku võistlustest “Parim perepaar”. 2. augustil mängima tulnud neljast naispaarist olid taas parimad õed Kadri Räis ja Liisa Apri. 7. augustil võitsid nelja segapaari seast esikoha õde-venda Liisi ja Leemet Käär. 28. augustil osalenud viiest meespaarist olid kolmandat aastat järjest võitmatud isa-poega Tanel ja Andreas Malk. 24. augustil tänavu ainult ühe paariga – üheksaaastase Kirsika ja isa Argo Vasaraga – konkureerides pälvisid teist ja poja vanusest tulenevalt viimast korda nimetuse “Parim pere­paar 10” Albert ja Bradley Roberts.
Hiiu MV noortele
Augusti teisel nädalal lahkus viimane selle suve laagrigrupp – Saue tenniseklubi. Seitse päeva ühistreeninguid nendega aitas meie noorteosakonna liikmetel ja osakonna tegevuses osalenud suvehiidlastel valmistuda kohe seejärel alanud Hiiumaa meistrivõistlusteks (HMV).
HMV P12 üksikmängus loositi seitse võistlejat tabelisse olümpiasüsteemis. Vastastele geimigi loovutamata tuli P12 võitjaks suvehiidlane Karl Toomsoo klubi noorliikmete Oliver Matto ja Sander Roosimäe ees. P14 üksikmängus sõeluti medalistid – esikoht Oliver Matto, teine Sander Roosimäe, kolmas Quentin Apri – seitsme võistleja seast välja turniirisüsteemis.
Sama printsiipi kasutati paremusjärjestuse selgitamiseks ka teistes noorte võistlusklassides. P14 paarismängus said kuldse paelaga medalid kaela kõik kolm vastast alistanud Oliver Matto ja Quentin Apri, teiseks jäid Sander Roosimäe–Joshua Finn Peicaud ja kolmandaks Aleksander Roberts–Karl Toomsoo. T14 üksikmängude parim oli Viktoria Lohk, kellele järgnesid Mirjam Süsi, Laura Salusoo ja Catlin Hüüdma.
P14–18 üksikmängus võitis meistritiitli Georg Linkov noorem, teise koha Alo Altement, kolmas oli Kevin Kasser ja neljas Quentin Apri. T14–18 üksikmängus oli võistlejaid kuus: esikoht Viktoria Lohk, teine Laura Salusoo, kolmas Luisa Jõpiselg.
Hiiu MV täiskasvanutele
Hiiumaa meistrivõistlused täiskasvanutele algasid paaris­mängudega 12.–13. augustil. Oma kuldsete medalite kollektsiooni meeste paarismängus täiendasid Leemet Käär–Ago Rist. Hõbedase tunnustuse pälvisid Kaljo Pihlamets–Argo Vasar ja pronksise Andres Tammeveski–Meelis Tursk, neljas koht paarile Ruudi Kasser–Andres Apri.
Naispaare registreerus kolm, kuid ühe mängija ootamatu haigestumine kahandas osalejate arvu veelgi. Pingelisest kohtumisest (6/4 2/6 6/4) paaride Kristi Linkov–Maarika Matt ja Kaisa Männamaa–Kadri Räis vahel, väljusid võitjatena Linkov–Matt.
Aastad ei ole vennad. Nii oli tänavu oluliselt vähem ka neid, kes said panustada aega ja tahtsid panna võimeid proovile üksikmängus 19.–21. augustil – kuus naist ja kaheksa meest. Meeste finaalis olid vastakuti Ruudi Kasser, kes esimeses voorus alistas Georg Linkov noorema 2/6 7/5 6/1 ja teises tiitlikaitsja Hardy Klaasi 5/7 7/6 6/4 ning Tanel Malk, kes mängis esmalt üle Kaljo Pihlametsa 6/3 3/6 6/2 ja poolfinaalis Argo Vasara 6/2 4/6 7/5. Mängus oma esimese üksikmängu meistritiitli eest läks Ruudi Kasseril vaja Tanel Malga võitmiseks samuti kolme setti 6/0 2/6 6/4. Pronksmedali sai Argo Vasar, võites Hardy Klaasi 6/1 6/2.
Naiste üksikmängus kohtusid poolfinaalides tiitlikaitsja Kadri Räis ja Kristi Linkov (võitis 3/6 6/2 6/1 Tiia Liibertit) ning Marina Väljas (võitis 6/1 6/0 Kristel Mutti) ja Maarika Matt. Kadri pääses finaali peaaegu mänguta, sest vastase jalavigastuse tõttu lõppes mäng seisul 3/1. Seevastu Maarika sai hea mängu ja võidu 6/1 6/3. Ka naiste finaalmäng ei olnud kergete killast, kulgedes mõlemalt poolt tõusude ja mõõnadega. Tulemusega 6/3 4/6 6/4 võitis oma esimese meistritiitli üksikmängus Maarika Matt, teine oli Kadri Räis ja kolmas läks mänguta Marina Väljasele.
Segapaarismängudeks 26.–27.augustil registreerus kuus paari. Argo Vasar ja Maarika Matt kordasid oma mullust saavutust, tulles esimeseks paaride Tanel Malk–Kersti Vesilind ja Ago Rist–Tiia Liibert ees. Mitte igal aastal ei juhtu, et mõni mängija tuleb kolmekordseks meistriks. Tänavu oli nii edukas Maarika Matt.
ABC karikas
Tennise ABC grupi sünni­päeva tähistasime karika­turniiriga 4. septembril. Eelmiste aastate võitjad Maarika Matt, Tiia Liibert ja Marina Väljas said vaid kaasa elada kaheksa naise mängudele ja rõõmustada, et järgmisel aastal on nendega pealtvaatajate pingil ka tänavune ja järjekorras neljas karikavõitja Aet Vohu. Kas viienda turniiri võidab tänavune teise koha omanik Kristel Mutt, kolmandaks tulnud Kersti Vesilind, neljandaks jäänud Ave Vohu või keegi muu, seda näitab aeg.
Tänan mängijaid, õpilasi, suvekursuslasi ja meie külalisi muljeterohke hooaja eest.
Tiiu Masing
tenniseklubi administraator

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411