Teisipäev, november 8, 2016
 

Pupsik viib male juurde

Ilmunud on uus trükk Jaak Kõdari teosest “Pupsik. Laste mõtlemise ja male raamat”, mille toredad illustratsioonid on teinud Jaan Tammsaar.  Esimene partii, 1000 raamatut müüdi läbi aastaga.
Soovitan seda raamatut kõikide koolide 1.–4. klassi lugemis­varasse nii, et seda kasutataks ainetundides. Raamat sobib nii õpetajatele kui ka õpilastele.
“See raamat pole korraga lugemiseks, vaid lehekülg lehe­külje haaval,” ütles autor Jaak Kõdar raamatu esitlusel. Seega jätkub “Pupsikut” koolis terveks veerandiks, sest raamatus on 80 lehekülge.
Talvel kurtsid koolijuhid, et neil pole raha “Pupsiku” ostmiseks. Lahenduse leiab – koolide hoolekogud võiksid koolidele kinkida nii malendeid kui ka “Pupsiku” raamatuid.
Eesti lastekirjanduse keskuses Tallinnas on “Pupsik” küll olemas, kuid riiulis teiste raamatute vahel. Rahvusvahelisel maleaastal sobiks “Pupsik” igas raamatukogus ja kaupluses esiplaanile seada. Muidu jääb see õpetlik raamat märkamata.
Poleks paha, kui raamat leiaks oma koha ka ministeeriumide ja riigikogu lugemisletis – arendab ju male mõtlemist ja see viib elu edasi. Rahvusvahelisel maleaastal pole lastele paremat kinki kui mõtlemise ja male raamat.

Heino Laiapea
malehuviline

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411