Teisipäev, november 22, 2016
 

Politseimajas külas

Kümmekond huvilist, kes kolmapäeval Kärdla politseijaoskonna avatud uste päeval käisid, said kinnitust, et Hiiumaal nähakse politseid osana kogukonnast ja politsei omalt poolt pakub kogukonnale vastu turvalisust.
“November on kodanikukuu, lisaks jääb novembrisse politsei sünnipäev,” selgitas Hiiumaa politseijuht Aare Allik külalistele. “Nendest tähtpäevadest lähtuvalt oleme oma majas ka avatud uste päevi korraldanud, sooviga rahvale näidata, millega tegeleme ja kuidas me seda tööd teeme,” lisas ta.
Ennetus- ja menetlustalituse juht vanemkomissar Kaili Kiik rääkis, et Kärdla politseijaoskonna isikkoosseisus on inimesi 40 ümber, kellest kümme tegeleb ennetustööga. Abipolitseinikke on Hiiumaal 14 ja neid võiks rohkemgi olla. Lisaks veel vabatahtlikud merepäästjad, kelle arv kogu aeg suureneb.
“See, et inimesed ise turvalisuse loomisele käe külge panevad, on oluline. Kui kellelgi on huvi liituda meie vabatahtlike ridadega, on nad igati oodatud politseijaoskonda, kus saab selle kohta täpsemat infot,” lisas Kiik.
Allik rääkis, et avaliku arvamuse uuringute järgi on Hiiumaa politseiüksus võrdluses teiste maakondadega kõige usaldusväärsem kogu Eestis. “Ka rahva seas liikudes olen tundnud toetust ja seda, et inimesed hoiavad meie poole – eks see usaldus annab tegutsemisjulgust,” tõdes ta.
Tema sõnul on politseil olemas selge teadmine sellest, mis Hiiumaal, nii sisemaal kui ka rannaaladel ja ranniku­merel toimub. Olemas on ka kogu vajalik tehnika, et mistahes olukorraga edukalt hakkama saada. Tihe on side Kaitseliiduga ning järele proovitud valmisolek tõsisemate juhtumite puhul ühiselt reageerida.
Ja kuigi saarel üht-teist halba ikka juhtub, võisid Kärdla politseimaja külalised kesknädalal oma silmaga veenduda: valmisolek mistahes sündmuseks on olemas ning see omakorda on heaks eelduseks, et seda valmisolekut läheks tarvis nii harva kui võimalik.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411