Teisipäev, november 22, 2016
 

Õpilased käisid varjuna politseinike järel

Helja Kaptein
Üleeestilisel töövarju­päeval said noored koolist vaba päeva, et töötegijaid jälgides saada aimu, kuidas tehakse tööd, mis neile huvi pakub.
Neljapäeval oli osa Hiiumaa riigigümnaasiumi ja Kärdla põhikooli õpilasi töövarjuks politseinikele.
Hommikul tutvusid noored politseimajaga ja seal töötavate spetsialistidega, aga ka varustusega, mida kasutatakse kas maa- või siis merepatrullis. Koos patrull­ekipaažiga käisid töövarjud vaatlemas üldist olukorda teedel ja tänavatel. Veel said noored käia Kärdla sadamas seisval merepäästelaeval.
Koos noortega patrullist tulnud patrullpolitseinik Lydia Minajeva hindas patrull­sõidu kaasa teinud noored väga asjalikeks.
Gümnaasiumiõpilased Kristo Rand ja Karmo Kutser rääkisid, et neid politseitöö huvitab. Kutser ütles, et nad tahtsid näha, mida politseinikud Hiiumaal teevad.
Rand rääkis, et seekord politseinikud lihtsalt sõitsid ringi ja hindasid olukorda. “Nad tegid ainult paar pisimärkust,” lisas ta.
Päeva lõpuks tehti nähtust-kuuldust kokkuvõtteid ja noored arutlesid, kelle jaoks oli see põnev päev ja kes kaalub, kas politseiniku elukutse valida või välistada.
Mõlemapoolne kasu
Kärdla politseijaoskonna patrullitalituse juht Moonika Raudsepp ütles, et töövarju­päev oli hea mõte, kuna andis noortele selgema ettekujutuse sellest, milline on politseiniku amet.
Kui noored töövarju­päevale registreerisid, küsis ta nende eelistusi, millega nad lähemalt tutvust tahaksid teha. Selgus, et kõige rohkem huvitas noori politsei­patrulli töö.
“Ühest küljest mõistetav, sest patrullpolitseinike põnevat tööd näidatakse meedias kõige rohkem,” ütles Raudsepp.
Teisalt leidsid mõned noored töövarjukoha üles Kärdlas toimunud noorte osaluskohviku info põhjal.
Kärdla politseijaoskonna juht Aare Allik kinnitas, et selline päev ei sega nende tööd. “Saame uusi meeldivaid tuttavaid – see on meie töö meeldivam pool,” ütles Allik. “Mõned noorte küsimused panid meid tagant­järele mõtlema, et miks nii ja kuidas teha teisiti,” kinnitas ta, et kohtumistest oli kasu ka neil.
Allik ütles, et selliseid töövarjupäevi võiks politseinikud korraldada rohkemgi, kui oleks huvilisi. “On ju meie asutuse üks põhiväärtusi avatus,” kinnitas politseijuht.
Töövarjupäev
Töövarjupäev on õpilaste jaoks reaalne võimalus tutvuda huvipakkuva ametiga ning kasutada saadud kogemust oma edasiste otsuste ja plaanide tegemiseks.
Töövarjupäev on Junior Achievement Eesti programm, milles igal aastal osaleb umbes 3000 õpilast ja sama palju ettevõtjaid, spetsialiste. Päeva on korraldatud alates 1998. aastast.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411