Teisipäev, november 8, 2016
 

Mart nõuab hernest-uba

Helja Kaptein
Kuigi vanarahva tavade kohaselt oli mardipäeva toidulaud tavalisest rikkalikum just lihatoitude poolest, oskab toidunõustaja lihasaadusi asendada kaunviljadega.
Laupäeval kogunes kümmekond huvilist Kärdla kooli õppe­kööki, et saada teada, mida uut ja isuäratavat annab teha kaunviljadest.
“Levinud on soolaoad ja hernesupp ning suvel krõbistatakse tooreid herneid, aga võimalused on palju avaramad,” selgitas toitumis­nõustaja Liina Siniveer.
Tema soovitus on, et ka lähenevate mardi- ja kadri­päeva paiku ei pea lauale panema mardihane. On ju Eesti taludesse mardihane söömise komme jõudnud suhteliselt hilja ega olegi päriselt omaseks saanud.
Siniveer kinnitas, et tegelikult saab inimese organism õigeid toiduaineid koos süües kätte ka need kehale vajalikud ained, mida leidub loomses toidus.
“Kaunvilju kasutavad paljud taimetoitlased kombineerides neid teraviljaga,” selgitas Siniveer, et neid koos süües saab keha samaväärset valku kui liha süües.
Kaunvilju on kasvatatud aastatuhandeid ja sageli on koos kasutatud uba ja maisi, hernesuppi tehakse odrakruubiga, kamajahus on samuti koos teraviljad ja kaunviljad.
Seedeprobleemide nagu kõhugaasid ja puhitus vältimiseks tuleks organismi kaunviljadega harjutada tasa­pisi, lisades neid toidusse vähehaaval. Näiteks võib lisada hakklihakastmele läätsi, ühepajatoidule herneid või ube jne.
Praktilise õppuse käigus valmistasid kokkamis­huvilised vürtsikat soojendavat läätsesuppi, hummust kahel moel ja šokolaadimuffineid, kuhu ei pandud grammigi jahu.
Nende nelja toidu valmistamiseks kulus kokkadel vaid tund aega. “Kaunviljatoidud valmivad väga kiirelt, kui kasutada kollaseid või punaseid läätsi, mis keevad vaid kümmekond minutit,” kinnitas Siniveer. Kaunvilju võib ka ise enne keetmist leotada, kuid selleks kulub tunde. Kiirem võimalus on kasutada konserveeritud ube-herneid, mis purgist võetult on pärast loputamist kohe kasutusvalmis.
Kes koolitusele tulla ei saanud, kuid kiireid kaunviljatoite maitsta soovib, võiks osaleda 19. novembril Orjaku külamajas toimuval koolitusel, kus neid uuesti tehakse.
Õpitoad on osa MTÜ Toiduga Sõbraks turundus- ja kommunikatsoonikava loomisest ja rakendamisest. Samuti valmib koduleht www.toiduga.ee
Projekti toetab kodanikuühiskonna sihtkapital.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411