Reede, november 4, 2016
 

Lumesadu tõi hooldemasinad maanteedele

Riigi ilmateenistus
Riigi ilmateenistuse andmetel sadas ööl vastu kolmapäeva kõige rohkem lund Hiiumaal – mõõtmised andsid tulemuseks 9–11 sentimeetrit.
Maanteeamet teatas kolmapäeval, et kõigis maakondades oldi talihooldeks valmis ning talvine ilm ei tulnud üllatusena. Mahasadanud lumi tõi kõikides maakondades teehooldajad täiskoosseisus teedele. Maanteeameti andmetel alustati Hiiumaal töödega kell 4 hommikul ning keskpäeva paiku said tugiteed sahatud ja soolatud. Tööd jätkusid kõrvalmaanteedel ja õhtuks olid needki valdavalt lumest puhtaks lükatud.
Ühtlasi tuletab maanteeamet sõidukijuhtidele meelde, et saju ajal ning libeduse tekkimisel tuleb sõita raskendatud talvistes tingimustes, mis nõuab sõiduki­juhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist. Maanteeameti ida regiooni hooldevaldkonna juht Andres Piibeleht ütles, et ettevaatlik tuleb olla ka hooldemasinast möödudes. “Täna [kolmapäeval – toim] on juhtunud juba mitu õnnetust, kus liiklejad on hooldemasinale tagant sisse sõitnud, mis vähendab otseselt teehoolde võimekust. Tuletame liiklejatele meelde, et hooldemasinast möödumisel tuleb olla ettevaatlik ja arvestada, et eesolev tee on hooldamata,” sõnas Piibeleht. “Hooldemasinale vastu sõites aga tuleb hoida tee serva, sest sahad peavad sõitma üle tee telgjoone, et tee keskele ei jääks valli.”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411