Teisipäev, november 1, 2016
 

Lüdig-Algvere akvarellid kontserdil

ERAKOGU
Laupäeval esitles Liia Lüdig-Algvere (66) Tallinna vana­linna muusikamajas oma tööde näitust “2 x neli akvarelli”, millel kujutatud Hiiumaa kalu ja loodus­motiive küüdutriibulisel taustal.
Näitus kaunistas sarja kamina­muusika 20. kontserti, millel esinesid Rondellus, Cantores Vagantes, Virve Kurbel, Marju Riisikamp jpt.
Lüdig-Algverel on olnud väga tegus aasta: augustis olid tema akvarellid näitusel Stockholmi Eesti majas, juulis kujundas ta maakonna laulu- ja tantsupäeva lava, juunis oli  maalikunstnikust Liia ja metallikunstnikust Ado Algvere ühisnäitus “Kalad ja kivid” avatud Soomes, Rauma linnaraamatu­kogus. Mais avas ta näituse “Ranna­teedeäärsed” Sõru muuseumis, detsembris ilmus lasteraamat “Leigri seiklused”, mille illustreerimiseks kasutatud tema akvarellmaale, novembris oli tema isikunäitus Kassari puhkekeskuses.
Liia Lüdig-Algvere lõpetas Eesti riikliku kunstiinstituudi 1982 tahvelmaali erialal. Ta on Eesti maalikunstnike liidu liige. Ta on osa võtnud ligi 40 Hiiumaa kunstnike ühisnäitusest nii joonistuste, õlimaalide kui akvarellidega, osalenud vabariiklikel näitustel. Tema isikunäitusi on olnud USAs, Koreas, Soomes, Rootsis ja mitmel pool Eestis.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411