Teisipäev, november 1, 2016
 

Käina ja Hiiu vald ühinevad

Käina vald tegi augustis ettepaneku alustada neljapoolseid ühinemisläbirääkimisi kõigi saare valdade vahel. Praegu peavad neid vaid Käina ja Hiiu vald ja Hiiu vallavolikogu esimehe Jüri Ojasoo sõnul ühinevad need kaks kindlasti ning uue valla nimeks pakutakse Hiiumaa vald.
Teisipäeval otsustas Pühalepa vallavolikogu loobuda Käina valla pakkumisest pidada ühinemisläbirääkimisi saare kõigi nelja valla vahel.
Milline on Emmaste valla­volikogu otsus, selgus eileõhtusel istungil pärast Hiiu Lehe trükkiminekut.
Pühalepa vallavolikogu esimees Toomas Remmelkoor ütles, et vallal ei ole vaja kellegagi ülepeakaela liituda ja kavas on ära oodata riigikohtu otsus haldusreformi osa sätete õiguspärasuse kohta.
“Pühalepa vald nagu Emmaste ja Käinagi on tugevad maaomavalitsused, mis saavad oma elanikele pakutavate teenustega suurepäraselt hakkama, tunnevad hästi kohaliku elu kitsaskohti ja koostöö toimib. Nii et jätkame oma igapäevatööd, millele annavad hinnangu valijad vähem kui aasta pärast,” ütles Remmelkoor.
Remmelkoor avaldas lootust, et kolmepoolsed läbirääkimised jätkuvad, kuna algataja, Käina vald ei ole neid otsustanud lõpetada.
Käina vallavolikogu esimees Üllar Padari ütles eile, et täna on Käina vallavolikogu laual otsus lõpetada kolmepoolsed läbirääkimised, kuid lõpliku otsuse teeb volikogu.
Ojasoo rääkis, et kolmapäeval, 26. oktoobril tuli haldusreformi Lääne-Eesti piirkondlikult komisjonilt otsus, et Pühalepa vallal ja Emmaste vallal oleks mõistlik teha otsus liitumiseks Käina ja Hiiu valla läbirääkimistega. Vastasel juhul need kaks sundliidetakse hiljemalt 15. veebruariks 2017.
“Võimalus läbirääkimistega ühineda on veel nii Pühalepa kui Emmaste vallal,” kinnitas Ojasoo. “Kuigi Pühalepast tuli eitav vastus, on neil võimalik see otsus veel ümber vaadata.”
Maavanem Riho Rahuoja, kes samuti kuulub haldus­reformi Lääne-Eesti piirkondlikku komisjoni, oletas, et riigikohtust tuleb vähe n-ö järeleandmisi. Ta pakkus, et aastajagu võidakse pikendada sundliitmise tähtaega ja maksta rohkem hüvitist ka sund­liidetud omavalitsustele, aga ei enamat.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411