Teisipäev, november 15, 2016
 

Isaroll muutumas – õnneks!

Eesti ühiskond on aina enam väärtustamas isa rolli laste kasvatamisel.
Sellist sõnumit kandis ka vabariigi presi­dendi Kersti Kaljulaidi kõne isadepäeva aktusel Estonia kontserdisaalis.
President ütles, et ka isade ootused on muutumas ja pühapäevast liivakasti serval enam ei piisa – 21. sajandi isad tahavad ise näha oma lapse esimesi samme.
Kontrastina sellele mõjusid tänavuse Hiiumaa aasta isa Jaan Kallisma ja Eesti aasta isa Tiit Soku ülestunnistused, et nendel on tööga seoses tulnud palju kodust ära olla ning laste kasvatamise raske ja rõõmus töö oli peamiselt naiste, Maire Kallisma ja Margit Soku õlul.
Jaan Kallisma soovitas praeguse aja isadel valida selline töö, et isa saaks olla oma pere, naise ja laste lähedal just siis, kui lapsed on väikesed. Oma isalt oodanuks ta, et ta oleks pojal lasknud end aidata ja temaga koos rohkem töid ette võtnud.
Nii et, lugupeetud isad, kelle lapsed veel väikesed – kaasake oma lapsed enda ellu igapäevaselt, mitte kui nädalavahetuse meelelahutus.
Ühtlasi saab teie naistel olema kergem nii kodus kui tööjõuturul. Kui lapsehooldus­puhkusele või haige lapsega koju jäävad võrdselt nii emad kui isad, pole tööandjal põhjust sünnitusealisi naisi diskrimineerida.
Ja ehk sünnib Eestisse ka rohkem lapsi, kui pere kodutööd on võrdsemalt jagatud.

15. november 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411