Teisipäev, november 1, 2016
 

Hiiu vald jagas preemiaid

Hiiu vald
Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiu valla kolmanda aastapäeva kõnedes rõhutasid vallajuhid saare omavalitsuste ühinemise vajadust ning nagu tavaks, jagati ka preemiaid.
Nii volikogu esimees Jüri Ojasoo kui vallavanem Reili Rand rääkisid oma kõnes Hiiumaast kui tervikust ning kutsusid saare omavalitsusi arukalt otsustama.
Rand nentis, et ilmselt tekkib ühine ülesaareline vald nii ehk teisiti, olgu siis ühevaatuselise vabatahtliku ühinemisprotsessina või kahes osas ja riigi suunisel.
“Loodan, et ühest vaatusest meile piisab ning Hiiumaale tekib ühine omavalitsus, kus on tugevad osa­vallad,” ütles vallavanem.
“Minu põhisõnum vallarahvale oli, et me peame üksteisest hoolima,” võttis Ojasoo oma kõnes öeldu kokku.
Kõne lõpus tänas ta vallavanemat, kes tema hinnangul oma tööga hästi hakkama saanud.
Valla preemiad arstile ja treenerile
Valla tänavuse 1000eurose elutööpreemia laureaat on doktor Ants Turo, kes Hiiumaa haiglas töötanud 1964. aastast ehk üle poole sajandi, ja alles tänavu kevadest välja­teenitud pensionil.
500eurose vallapreemia laureaat on Anu Saue, kes treenerina noortele orienteerumist õpetanud muljet­avaldavalt kaua, 29 aastat. Sauel endal on 80 eesti meistri­võistluste medalit ja hulk tiitleid,  silmapaistvaid tulemusi on saavutanud ka tema juhendatavad.
Varem on saanud elutööpreemia spordiveteran Lembit Sauer ja naistearst Merike Tingas.
Esimese Hiiu valla preemia sai ettevõtja Mati Nurs, teise võrkpalli­treener Ülari Kaibald ja nüüd orienteerumis­treener Anu Saue.
Kingituseks kontsert
Aasta ametis olnud valla­vanem võrdles valda kolme­aastase lapse arenguga. Kõige keerulisemaks välja­kutseks nimetas ta valla finantsraskusi, millega tuldi toime tänu ühistele pingutustele.
“Suur kummardus kõikidele valla igapäevatöö tegijatele, kelle abiga on olnud võimalik valla arengut õigel kursil hoida. Nii mõnedki osakonnad ja asutused pidid loobuma planeeritust, aga tänu koostööle, kokkuhoidmisele ja üksteisemõistmisele, oleme ületanud keerulisemad ajad,” ütles vallavanem.
Sünnipäevakingituseks vallarahvale oli elamuslik kontsert duolt Robert Jürjendal ja Madis Metsamart, kel kaasas terve orkestri­täis fantastilise kõlaga löökpille, ning vallavapi kujuline tort Hiiu Pagarilt.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411