Teisipäev, november 1, 2016
 

Hiidlased toetavad Jüri Ratast

Helja Kaptein
Reedel kinnitasid Hiiumaa keskerakondlased Keskerakonna erakorralisele kongressile erakonna juhi kandidaadi, kelleks on Jüri Ratas (38).
Keskerakonna Hiiumaa piirkonna esimees Ants Vahtras ütles, et Ratas oli ainus, kelle kandidatuur sellele kohale üldse arutlusel oli.
“Keskerakond peab liikuma edasi, praeguseks on see toppama jäänud. Usume, et Ratas noore, kuid suurte kogemustega poliitikuna suudab erakonna uuesti liikuma lükata,” põhjendas Vahtras otsust.
Reedel kohtus Ratas Hiiumaal erakonnakaaslastega, Hiiu Lehele antud intervjuus ütles ta, et kandideerib eeskätt vastutusest Eesti riigi ees.
“Iga poliitik, kes teeb oma tööd, peab seda vastutust tundma,” ütles ta. “Valitsus­poliitikas on väga suur seisak ja see pärsib Eesti elu arengut. Näeme, et on olemas sõlmküsimused, millest justkui ei tohiks rääkida ja mis on kokku lepitud koalitsioonileppe kastis või oma erakonna kastis. Leian, et tugev poliitik suudab leida ka teiste häid ideid ja need lauale panna.”
Ratas lubas, et kui ta valitakse erakonna etteotsa, hakkab Keskerakond rohkem kaasa rääkima Eesti poliitika kujundamisel. “Seda saab teha vaid Eesti Vaba­riigi valitsuses olles, see on üks siht,” ütles Ratas.
Ta märkis, et Keskerakond on olnud tugev kohalikes omavalitsustes ja pidanud oluliseks ka kohalike omavalitsuste positsiooni. “Ma arvan, et Eestis on päris palju neid kohustusi, mida võiks keskvalitsus anda kohalikele omavalitsustele toimetada. Tugev omavalitsus koos ülesannete ja nende rahastusega aitab paremini kogukonda kui keskvalitsus.”
Ratas nimetas kõige tähtsamaks poliitiliseks küsimuseks rahvastikukriisi ületamist ja rahvaarvu kasvatamist, põhiküsimuseks aga Eesti inimeste toimetulekut.
Side Hiiumaaga
Ratas rääkis, et kuna tema ema ja isa olid aastaid oma töö kaudu Hiiumaaga seotud, tunneb ta juba tänu nendele paljusid hiidlasi ja saarega seotud inimesi. Tuttav on talle ka saareelu, sest Ratase suvekodu on Hiiu vallas. “Tean, mis tähendab meretagune elu või elu metsade keskel kaugel keskustest,” ütles ta. Ka on ta seotud siinse kogukonna tegemistega: osalenud Kõpu külade päevade ettevalmistustes, kohvikutepäevadel ja jooksu­võistlustel.
Hiidlastele ja saare sõpradele soovis ta, et nad ei peaks saare ilu nautima Rohuküla või Heltermaa sadamas pikki tunde laeva oodates.
“Iga kogukond peab oma asjade üle ise otsustama ja väljastpoolt tulijad peaksid siinseid elanikke kuulama,” ütles ta. “Samas vajab Hiiumaa ka julgeid otsuseid.”
Erakonna juhatuse liikmekandidaatideks esitati Hiiumaalt Käina vallavolikogu liige Malle Kobin, riigikogu liikmed Kadri Simson, Mailis Reps, Jaanus Karilaid ja Olga Ivanova, erakonna peasekretäri kohusetäitja Jaak Aab ning Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. Aukohtu esimehe kandidaadiks esitati Hiiumaalt Kalle Klandorf.
Erakonna konverentsile, mis toimub laupäeval, 5. novembril Paides, läheb Hiiumaalt kaks delegaati.
Praeguseks toetab Jüri Ratast Keskerakonna esimehe kohale 21 piirkonda ja kolm kogu, erakonna noortekogu, naistekogu ja seenioritekogu, Savisaart toetab kümme piirkonda, Yana Toomi seitse piirkonda ja Peeter Ernits on pälvinud ühe piirkonna usalduse. Lisaks kandideerivad esimehe kohale Heimar Lenk ja Marika
Tuus-Laul.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411