Reede, november 11, 2016
 

ERM üllatas hoomamatu ajaloohulgaga

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Helja Kaptein
Hiiumaa noored kotkad ja kodutütred külastasid Eesti Rahva Muuseumi (ERM), mis jättis nii noortele kui nende saatjatele võimsa mulje.
Bussitäis noori külastas oktoobri lõpus nii AHHAA keskust Tartus kui Jääaja keskust Saadjärvel, kuid kõige võimsam ja huvipakkuvam oli siiski vastavatud Eesti Rahva Muuseum oma uudsete lahenduste poolest.
Käina kooli noorkotkas Miko Sedrik ütles, et juba siseneda oli võimas tunne ja hoone tundus väga suurena. “Terve suure maja läbi käies väsib ikka ära küll ja ühe korraga ei jõuagi teada saada, mis selles majas kõik leidub,” ütles
Sedrik, kellele jäi kõige eredamalt meelde kirikukell, mida oli mitmeid kordi ära uputatud ja jälle üles leitud.
Juba muuseumisse sisenemine oli elamus omaette. “ERMi hoone ise esmapilgul maja ei meenutanudki,” ütles Käina noortejuht Ly Klee. Kuna enne oli ta hoonet pildil näinud, siis suurt üllatust ei olnud, aga hiiglasliku ja suursugusena mõjus see ehitis küll.
“Maja on imposantne ja ühe päevaga ei hoomagi, mis seal kõik talletatud on,” lisas Kärdla noortejuht Kristo Paul. Tema arvates peaks muuseumis väljapanekuid vaatama süstemaatiliselt, mitte edasi-tagasi seigeldes. “Järgmine kord üksinda minnes saaksin juba sisusse süveneda,” lisas ta.
Ly Klee hindas, et kindlasti ei saa ühe korraga kõigest osa ja kirjeldamiseks ei jätku sõnugi: “Sinna peab ikka kohapeale kaema minema.”
Tore oli see, et muuseumis on palju võimalusi nii ise lugeda kui väljapanekute juures nupule vajutades selgitusi kuulata. “Nii saab ka ilma giidita üht-teist teada, aga esmamulje loomiseks on siiski tarvis koos giidiga väljapanekute vahel liikuda,” nentis Klee.
Tema tahtnuks nii mõnegi stendi või vitriini juures pikemalt peatuda, nagu ka noored, kes soovinuks nii mõndagi väljapanekut käega katsuda või terasemalt uurida, kuid aeg sundis takka.
Aimu muuseumi mahust annab ka säilikute arv – neid on ERMis üle miljoni. Muuseumi­hoone näituseala hõlmab üle 6000 ruutmeetri.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411