Teisipäev, november 22, 2016
 

Automaatsed numbrilugejad töötavad

Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Eelmisel nädalal Hiiumaalt mandrile reisides polnud internetist ostetud piletiga sadamasse jõudes enam vaja kuhugi helistada – tõkkepuu kerkis ise ja uue disainiga tabloodele ilmus raja number, kuhu sõita tuleb.
Automaatne autonumbrite lugeja, mida lubati vedaja vahetumise ajal, on nüüdseks tööle rakendatud.
OÜ TS Laevad kassast öeldi, et süsteem on töös alates 11. novembrist ja töötab hästi.
Veebilehel praamid.ee selgitatakse, et E-piletiga reisides tuleb auto peatada enne tõkkepuud. Ka rajal oleval tablool on kirjas “STOP”. Kui auto on peatunud, püüab seade automaatselt tuvastada sõiduki registreerimisnumbrit ja otsida numbrile vastavat piletit. Kui see õnnestub, ilmub ekraanile raja number, millele sõita.
Juhul, kui numbrituvastus ei õnnestu ja/või ei leita numbrile vastavat piletit ning tõkkepuu üles ei tõuse, tuleks kasutada mobiili­kontrolli. Selleks tuleb helistada sõiduki ees tõkkepuul olevale numbrile telefonilt, mille number sisestati veebis piletit ostes.
Kui ka mobiilikontrolliga ei õnnestu piletit leida, tuleb piletil olev QR-kood skaneerida iseteeninduskioskis. Koodi saab skannida nii mobiilse seadme ekraanilt kui ka paberilt. Selleks tuleb koodi hoida skannerist 30–50 cm kaugusel.
Kui eelnevate moodustega piletit ei leitud, tuleks kood ehk kahekümnekohaline number pileti allservas sisestada iseteeninduskioskisse käsitsi.
Uus Rohuküla–Heltermaa liinile tellitud parvlaev Leiger jõudis pühapäeva õhtul Gibraltarisse, et siirduda Vahemerest Atlandi ookeanile. Veebilehel praamid.ee teatas OÜ TS Laevad, et ilmaprognooside kohaselt enne selle nädala teist poolt laeva edasiliikumise võimalus puudub. Järgmine planeeritav sihtkoht kütuse tankimiseks on Lissabon.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411