Reede, november 4, 2016
 

Aasta tegu – päästepaat Wiima

Harda Roosna
Aasta teo tiitli said Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad päästelaeva Wiima Hiiumaale organiseerimise eest.
Nüüdseks on seltsil kaks pääste­võimekusega alust ja mõlemaid on juba merepääste­töödel vaja läinud.
Tänukirja ja meene vastu võtnud Marek Rätsep ütles, et on väga hea meel, et neid on märgatud ja tunnustatud. “Eriti hea meel on selle üle, et merepääste kui valdkond on pildil ja seda peetakse oluliseks. Me ei ole pidanud kodusaare inimestele pikalt seletama, miks on vaja merepäästet. Minu meelest on see meie inimeste poolt väga hästi vastu võetud ja meil on olnud küllalt lihtne oma tööd teha – tunneme inimeste toetust,” ütles Rätsep.
Ta meenutas tänusõnadega, et Wiima soetamist toetasid päris suure summaga ka Hiiumaa ettevõtjad ja ka seltsi liikmed ise. “Nii et see tänukiri pole ainult meile, vaid ka meie sõpradele ja toetajatele – see on meie kõigi töö tulemus.”
Kohta, kuhu tänukiri seinale riputada, vabatahtlikel merepäästjatel veel pole. Rätsep naljatas, et nüüd tuleb korraldada rändnäitus ja nii meene kui tänukiri seltsi poolesaja liikme kodudesse n-ö ringile saata põhimõttel, nädal igaühe juures ja järgmisel aastal uuele ringile. Plaan ükskord valmis saada ka oma pesa, kus päästevarustust hoida, on seltsil siiski olemas. Praegu on päästevarustus, sh tagavaravarustus mitmel pool: osa Kärdla sadama hoones, osa linnale kuuluvates ruumides, osa mujal.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411