Reede, oktoober 14, 2016
 

Viimane seakatkuvaba maakond

Kolmapäeval tuli teade, et sigade Aafrika katk jõudis Lääne­maale. Viirus tuvastati ühel kütitud metsseal Hanila vallas ja neljal kütitud metsseal Kullamaa vallas. Nüüdseks on seakatk tuvastatud kõikides Eesti maakondades peale Hiiumaa.
Tegemist on 33. taudistunud alaga. “Leiud näitavad taudi laialdast levikut metssigade hulgas ja seetõttu tuleb olla jätkuvalt hoolas ja ettevaatlik kõigil, nii loomapidajatel kui ka kõigil metsas toimetajatel, et vältida taudi levikut koduseafarmidesse,” ütles veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda.
Kalda ütles, et taudi leviku tõkestamiseks tuleb jätkata metssigade arvukuse vähendamist ning nakkusohtlike korjuste kõrvaldamisega loodusest. “Oleme väga tänulikud inimestele, kes meile metsas leitud korjustest juba teada on andnud,” ütles Kalda. Helistage julgelt maakondlikku veterinaar­keskusesse või jätke teade veterinaar- ja toiduameti vihjetelefonile numbril 605 4750. Sellega aitate oluliselt kaasa seakatku edasise leviku takistamisele,” lisas Kalda.
VTA Hiiumaa büroo juhtaja Jüri Lauter ütles, et tänavu on Hiiumaal seakatku suhtes uuritud 31 kütitud metssiga, kes kõik olid negatiivsed. Kokku oli 1. septembri seisuga saarel kütitud 456 metssiga. Läänemaal on uuritud 756 metssiga, kellest viis olid nakatunud seakatku.
Eestis kokku on sel aastal uuritud 11 501 metssiga, neist sigade Aafrika katk tuvastati 1147 isendil.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411