Teisipäev, oktoober 18, 2016
 

Tohvri hooldekeskuse koolitussõbralikkust märgati Eestiski

Aira Toss
Täiskasvanud õppija nädala raames hinnati valdkonnaga seotud inimesi ja organisatsioone – kaks tiitlit tuli ka Hiiumaale.
Aasta koolitussõbraliku organisatsiooni eripreemia sai SA Hiiu Maakonna Hoolde­keskus Tohvri, kus tunnetatakse hästi oma rolli Hiiumaa elukeskkonna arendamisel.
Asutusel on elukestva õppe strateegia ja eesmärgid, mille saavutamiseks tehakse koostööd Hiiumaa haridus- ja kultuuriasutustega, et võimaldada eakatel osaleda kogukonna elus ja elukestvas õppes. Sihtasutuses soositakse töötajate aktiivset eluhoiakut, õppimist ja arengut – näiteks  tõstetakse taseme­õppes õppivate töötajate töötasu, kuid veelgi enam tõuseb see õpingute eduka lõpetamise puhul, märgitakse haridusministeeriumi teates.
Sihtasutuse juhatuse liige Elge Härma ütles Hiiu Lehele, et iga jätkusuutliku organisatsiooni püha kohus on võimaldada oma töötajatel õppida ja neid selleks innustada. “Üks töötaja on meil õppimas praegu, neli on juba kutseõpingud lõpetanud,” rääkis ta.
Personali täiendõpe toimub Haapsalu kutseharidus­keskuses. Pikka aega asutuses töötanud inimesi motiveerib end täiendama fakt, et aastal 2020 peab hooldusvaldkonna töötajatel olema kutsetunnistus.
Hooldekeskuse juht peab tähtsaks ka koostööd Tallinna Ülikooliga, mille praktikabaasiks ollakse. “See koostöö võimaldab uusi asju õppida ka hoolealustel,” märkis juhataja.
Tallinna ülikoolist Tohvril praktikal käivatele loov­teraapia magistriõppe tudengitele maksab ülikool väikest tasu, toidu ja ööbimise pakub hooldekeskus. Tohvri alalised töötajad saavad aga praktikantidega vastastikku kogemusi vahetada. “Ühelt poolt on pakkuda akadeemilised teadmised ja teiselt poolt sama eriala praktilised töökogemused – huvitav ja kasulik mõlemale poolele,” kinnitas Härma.
Härma nimetas oluliseks ka hooldekeskuse rolli kogukonna sotsiaalsete võrgustike arendamisel. Nii saavad oma loomingut Tohvri hoolde­keskuses esitleda lasteaia­lapsed ja kooli­õpilased.
Hooldekeskuses on praegu tööl 26 inimest, hoolealuseid on 54. Soovijaid oleks rohkemgi, aga kohti ei jätku.
Rahva lemmik
Hiiumaale tuli täiskasvanud õppija nädala raames teinegi tunnustus. Aasta õppija konkursil pälvis rahva lemmiku tiitli 76aastane Mati Särglepp, kes lõpetas tänavu Hiiumaa ametikooli puit- ja kiviehitiste restaureerimise kursuse, õppides samal ajal koos pojaga täiendus­kursustel väikelaeva juhiks.
Särglepp valiti ka Hiiu maakonna aasta õppijaks.
Üleeestilised tunnustused said täiskasvanud õppija nädala parimad kätte reedel Narvas, kodune tänu- ja tunnustus­pidu algab täna kell 18 Suuremõisas, Hiiumaa ametikooli ruumides.
Täiskasvanud õppija nädal on üleeestiline täiskasvanuharidust populariseeriv ja õppimisvõimalusi tutvustav ettevõtmine. Nädala jooksul on fookuses inimeste elu­kestev õpe ja enesetäiendamine kui isiksuse ja ühiskonna arengu põhiline eeldus muutuvas maailmas.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411