Reede, oktoober 14, 2016
 

Terve tänava pikkune kool

Helja Kaptein
Kuuest majast koosnevas Uue tänava koolikompleksis on Kärdla põhikooli klassid nii tänava ühes kui teises otsas – keskel troonib uus riigi­gümnaasium.
Kärdla põhikoolil on klasse nii muusikamajas, nõustamis­keskuses kui raamatukogus, tunnid toimuvad ka tööõpetuse ja käsitöömajas. Gümnaasiumi­hoones, kus on kaasaegsed laboratooriumid, käiakse keemia- ja bioloogia­tundides. Samuti on seal uus moodne muusikaklass. Ka võimla on tundide lõpuni mõlema kooli kasutuses ja õhtupoole kasutab võimlat spordikool.
Naljatamisi võiks öelda, et kool on veel pikem kui üks tänav – osa õpilasi õpib Kärdla põhikooli Kõpu õppekohas.
Ristkasutusega ruumid soodustavad koostööd
Kaks eraldi kooli on koos eksis­teerinud alates 1. septembrist. Enim kokkupuudet on kahe kooli õpetajail, kellest mitmed töötavad mõlemas koolis.
“Tunniplaani klappima panek oli tõeline katsumus, millega sai hakkama õpetaja Lili Käär,” tunnustas kooli direktor Valeri Gramakovski.
Vahel juhtub ka nii, et mõnel põhikooli sündmusel ei saa osaleda mõned õpetajad, kes parajasti riigikoolis tunnis. Direktori sõnul oli hea näide kahe maja koostööst õpetajate­päeva korraldamine. Nii korraldasid seegi kord õpetajatepäeva 12. klassi õpilased, kes andsid põhikoolis ka tunde. Gramakovski sõnul on vaatamata eraldi majadele kooliperel ühine vaimsus ja koostöö. Nii näiteks kuuluvad õpilasesinduse koosseisu nii gümnaasiumi kui põhikooli esindajad.
Kuna kooli nimi ja sisu on varemgi muutunud, arvestatakse Kärdla põhikooli vanust ikka algusest ehk 1830. aastast, kui Kärdla kalevivabriku tööliste lastele hakati õpetama emakeelt, rehkendamist, usuõpetust ja saksa keelt. Kavas on tähistada ka uue põhikooli aastapäevi.
Tarkurid ja Tootsid
Direktori sõnul õpib saare suurimas, 16 klassikomplekti ja 316 õpilasega põhikoolis väga palju erinäolisi isiksusi. “Kõik õpilased on erinevad, on väljapaistvaid ja nutikaid, tublisid sportlasi, loovõpilasi ning igas klassis ka mõni Toots,” kinnitas direktor.
Gramakovski ütles, et lisaks nõrgemate järeleaitamisele püüavad nad leida võimalusi andekatele õpilastele ja tagada, et õpetajatel oleks valmidus ja võimekus neid toetada. Nii on õpilaste jaoks  avatud matemaatika nutiringid, mida juhendab Anneli Salumaa, Aet Sõmer ja Margus Sõmer valmistavad noori ette osalemiseks võistlustel Miksike ja Nuputa.
“Meil on põhikoolis õpilasi, kes meelsasti lahendavad raskemaid ülesandeid,” selgitas direktor.
Lisaks reaalainetehuvilis­tele on mõeldud ka neile, kel süvendatud huvi näiteks humanitaarainete või spordi vastu.
“Meil on vedanud, sest meil on kogemustega õpetajaskond ja ka hulk noori õpetajaid ehk baas, mille pealt alustada, on väga hea ja põhiasjad paigas,” kinnitas Valeri Gramakovski.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411