Reede, oktoober 21, 2016
 

Teraapiakoer Cooper ja koerajuht Anneli Ilumets

Harda Roosna
Hiiumaa esimene teraapia­koera tiim on teenuse osutamiseks valmis. Mõte, et koerast võiks koolis kasu olla, tuli Kärdla kooli kehalise kasvatuse õpetajale Anneli Ilumetsale kahel põhjusel. Nende labradori retriiver Cooper oli vahel ka koolis kaasas käinud ja Anneli märkas, et paljud lapsed ei oska üldse koeraga käituda. Anneli jaoks, kes ise armastab koeri pisikesest peale ja on neid ka pidama õppinud, oli see arusaamatu. Lõplik tõuge tuli kehalise kasvatuse tunnis kui esimese klassi põnnide jaoks tundus üks staadioniring ületamatult pikk ja raske läbi joosta. Samas koeraga metsas võidu lipates ei tundunud ühele tuttavale lapsele märksa pikemgi teekond raske. “Mõtlesin, et võiks võtta koera koos lastega jooksma – siis poleks see nii hull,” rääkis Ilumets kolmapäeva õhtul Kärdla koolimajas toimunud infopäeval.
Mõne aja pärast kuulis ta teraapia­koertest ja võttis ühendust Eesti abi- ja teraapia­koerte ühingu kõneisiku Maarja
Taliga. Nüüdseks on ta läbinud teraapiakoerajuhi koolituse ja Cooper on teinud edukalt eksami, et ta teraapiakoeraks sobib. Annelil on sertifikaat ja ühingu logoga särk, Cooperil IDkaart ja samasuguse logoga traksid. Valmisolek on olemas, aga edasi?
Kolmapäeval rääkis Maarja Tali, kuidas teraapiakoer ja koerajuht töötavad, millised on abi osutamise võimalused ja tingimused – kõik see oli päris keeruline. Kui kellelgi on asja vastu huvi, tuleb kõige esmalt ühendust võtta ühinguga. Kontaktid leiab veebilehelt teraapiakoer.ee

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411