Teisipäev, oktoober 25, 2016
 

Päiksekild sügises – Kohvitantade tantsurühm

Helja Kaptein
Kohvitantad kogunevad, arutlevad, mõtisklevad, meenutavad minevikku. Aeg kaob, mälestused elavad. Mälestused ihkavad jagamist.
Kohvitantade tantsurühm koosneb väärikatest, kel jaksu tantsida ja tahtmist elutarkust jagada. Kokku said liidetud mõtted ja teod, see on mälestused ja tantsud.
Kohaliku omaalgatuse programm toetas mõtet ja ulatas rahakukru. Nüüd on seda euro-haaval kulutatud. On mitu Lugu. Lugu Kärdla kalevivabrikust, sellega seotud koolitarkused, linnakese kujunemine, kodusaare tavad ja kombed ja kõik see segatud tantsukastmega.
Hiiumaal on alati tantsitud, kas või natuke ja salaja. Kohvitantade tantsud käivad käsikäes mälestustest ja meenutustest kokku sõlmitud jutuga.
Oma jutustavate tantsulugudega on tutvustatud Hiiumaa külalistele meie seltsisid, rahvariideid, saare ajalugu, Kärdla ja Suuremõisa lastele on lahti tantsitud nende koolide ajalugu.
Kohvitantade tantsurühm toimetab oma toimetamisi aastast 2000, mõne kuu pärast saab 17 aastat täis. See on iganädalane kokkusaamine oma elurõõmu ja lusti jagamiseks, et pärast koju minna veel suurema energiapallina.
Hoolimata sügisest, külmast ja tuulest, soovivad Kohvitantad kõigile rõõmu südamesse ja sära silmadesse!

MTÜ Tantsumajaka
Kohvitantad

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411