Teisipäev, oktoober 4, 2016
 

Nööbist kinni

Millist tulemust loodab Pühalepa valla­valitsus riigikohtust?
Pühalepa vallavolikogu aseesimees Antti Leigri: Pühalepa vald, nagu ka kõik teised 26 omavalitsust üle Eesti, loodab riigikohtult sellist otsust, mis annaks seaduseandjale võimaluse haldusreformi seadus uuesti üle vaadata ja olulised kohad täpsustada. Praegu kehtivas seaduses on sees palju ebaselget ja puuduvad täpsed regulatsioonid, mis on väga olulised hästi õnnestuvaks reformiks. Olemasolev seadus töötab katsetus-eksitus meetodil, keegi ei oska öelda, millised on tagajärjed. Kui meie riik on demokraatlik, kodanikualgatust pooldav ja arvestav, siis ei ole normaalne panna omavalitsusi sundseisu, et kui vabatahtlikult ei ühine, siis teeme vägisi.
Kuidas hindate Pühalepa, Emmaste ja Käina valla ühinemisläbirääkimistel saavutatut?
Läbirääkimised on kolme valla vahel pooleli. Käina on alustanud topelt ühinemisläbirääkimisi Hiiu vallaga. Emmaste ja Pühalepa volikogud otsustavad Käina tegevuse üle oktoobrikuu volikogus.
Millised võiksid olla võimalused ühe omavalitsuse moodustamiseks Hiiumaal?
Riigikogu on praeguseks need võimalused loonud, et üks võlgades ja pidevas poliitilises kakluses omavalitsus ülehiiumaaliselt saaks tekkida. Pühalepa volikogu liikmena ei näe ma täna midagi, mis meie vallakodaniku jaoks paremaks läheks kui Pühalepa valda enam ei oleks. Pigem ma kardan, et kodaniku jaoks läheb elu keerulisemaks. Ei ole usku sellesse, et võetakse üle Pühalepa tänane olukord, kus lasteaiakohad on tasuta, huvialaringid on tasuta, koolide ja lasteaedade käsutuses on oma buss transpordiks sinna, kuhu vaja, kruusateid viiakse järjest mustkatte alla ja erakondade kaklusi võimu pärast ei ole.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411