Reede, oktoober 21, 2016
 

Michal: tehaste trahvid on katnud asendusparvlaevade kulud

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul on Tallinna Sadamale parvlaevu ehitavatele tehastele kauba viibimise eest määratud trahvid praeguse seisuga katnud asenduslaevade kulud.
Ettekujutus, et trahvid ja kulutused asenduslaevadele ei kata teineteist ära, on vale, rääkis Michal riigikogu infotunnis. “Kui rahvakeelselt väljendada, siis see on täiesti fifty-fifty.”
Minister lisas, et trahvid peetakse kinni lepingulistest maksetest, mis tehastele tehakse. “Seetõttu on meie poolt maksete kinnipidamine võimalik ja väga tõenäoline,” rääkis Michal.
Ta märkis, et kindlasti leiaksid juristid soovi korral võimaluse selle üle vaielda ja lepingu tingimuste osas on ka arbitraaživõimalus, ent praeguse seisuga on kulud suuresti kaetud tehastele esitatud trahvidest.
Ka Tallinna Sadama juht Valdo Kalm kinnitas eelmisel nädalal, et trahvid katavad asenduslaevade kulud. Ta rääkis pressiteate vahendusel, et juhul, kui uued parvlaevad ei jõua kohale ka järgmise aasta alguseks ning asenduslaevu tuleb edasigi tarvitada, kataks trahvid ka nende asenduslaevade kulud.
Praegu on parvlaevaliiklust opereeriv Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad mandri ja suursaarte vaheliste liinide teenindamiseks asenduslaevadena rentinud Vjatšeslav Leedole kuuluvad parvlaevad St.Ola ja Harilaid ning Olav Miilile kuuluva Hiiumaa. Lisaks teenindab liine Regula, mille TS Laevad 4 miljoni euro eest ostis.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411