Teisipäev, oktoober 18, 2016
 

Maanteeamet: Loendus­tulemust aastaaeg ei mõjuta

repro
Vahel tundub, et Hiiumaal pannakse teedele liiklus­sageduse loendajad, teate küll, need mustad voolikud, maha alles siis, kui turismihooaeg läbi ja suurem autodevool lõppenud. Küsisime maanteeametist, kas loenduse tulemus sel juhul ka tegelikkusele vastab.
“Aastaaja mõttes pole üld­juhul vahet, kas lugeda liiklust lühiajaliselt kevadel, suvel või sügisel, kuna voolik­loenduse tulemusi korrigeeritakse lähima püsiloendus­punkti andmete põhjal,” selgitas maanteeameti hoolde­osakonna peaspetsialist Tõnu Asandi.
Püsiloenduspunktid töötavad kogu aasta ööpäevaringselt ning seega on iga nädala ja päeva kohta teada, kui palju liiklus erineb aasta keskmisest ehk igal päeval/nädalal on olemas oma n-ö parandustegur. Hiiumaal asub püsiloenduspunkt riigi­maanteel nr 80 Heltermaa–Kärdla–Luidja 19,6 kilomeetril.
Maanteeamet tellib riigi­maanteedel igal aastal kevadest sügiseni u 800–900 lühiajalist loendust. Loenduse tegemiseks kasutatakse loendusvoolikuid ja üks loendus kestab nädala.
Loenduse tegemise aeg ja asukoht määratakse iga aasta kevadel loendus­perioodi alguses, kui kinnitatakse aasta loenduskava. Tänavu tehti Hiiumaal kokku
30 voolikloendust. Neist 10 põhi- ja tugimaanteedel, 12 kõrvalmaanteedel, mille liiklussagedus 100–2500 sõidukit ööpäevas ja 8 loendust kõrvalmaanteedel, mille liiklus­sagedus kuni 99 sõidukit ööpäevas. Kõik 30 loendust on praeguseks tehtud.
Täpsema ülevaate loendusest riigimaanteedel saab aadressil www.mnt.ee/et/tee/liiklussagedus
Lisatud kaardilt selgub, et kõige suurem liiklussagedus, 500–3000 autot ööpäevas on maanteedel, mis viivad Heltermaalt Kärdlasse ja sealt Luidjani, Heltermaalt Käina ja Kärdlast Käina. Muudel Hiiumaa teedel on liiklussagedus vahemikus 50–500 autot ööpäevas, Leigri, Õngu ja Männamaa kandis veel madalam – kuni 50 autot ööpäevas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411