Reede, oktoober 21, 2016
 

Leiger jõuab detsembriks

TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar ütles kolmapäeva hommikul, et Hiiu Leht on esimene meediaväljaanne, mis saab teada: parvlaeva Leiger veekatsetused läksid hästi ja üleandmine algab.
TS Laevade juhi kinnitusel on pikisilmi Eestisse oodatud parvlaeval Leiger olulised puudused likvideeritud ja alustatud laeva üleandmisprotsessi.
“Ideaalis võiks laev paari nädala jooksul hakata Türgist liikuma ja kuna ta on mõeldud Hiiumaa liinile, siis seal ta ka sõitma hakkab,” kinnitas Padar. Kolmapäeval levis sotsiaalmeedias eksitav info nagu viidaks laev Virtsu– Kuivastu liinile.
TS Laevade pressi­esindaja Sirle Arro sõnul tuleb nüüd korda ajada kõik dokumendid, teha laevale lipuvahetus ja veeteede ameti tehniline kontroll. Ühtlasi tuleb pidada koolitusi laeva meeskonnale. “Selleks, et laev ka Eesti poole tulema saaks hakata, kulub veel kaks-kolm nädalat,” selgitas Arro.
Algselt loodeti, et Leiger saab liinile 1. oktoobrist, mil TS Laevad parvlaevaliikluse opereerimise Väinamerel üle võttis. Nii paraku ei läinud.
Türgi Sefine laevatehas tahtis laeva üle anda juba septembris, kuid TS Laevad ei võtnud seda siis vastu ning palus veel süsteemidega tööd teha, kuna need ei vastanud omaniku ootustele.
Muuhulgas esines tõrkeid alarm- ja tuletõrjesüsteemides, probleeme oli elektri­süsteemi maanduse ning juhtimis- ja navigatsiooni­süsteemi ühildumisega.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411