Teisipäev, oktoober 4, 2016
 

Kogukond abistab kooli

Kaia Põtter
Käina kandi kogukond ulatas kooliperele abikäe ja tuli appi koolistaadioni korrastama.
70ndatel ehitatud Käina kooli staadion, mis omal ajal oli üks Eesti parimaid, on oma aja ära elanud. Aasta tagasi alustati remondiga ja tasapisi hakkab õpilaste sportimis­väljak kaasaegset ilmet võtma. Staadioni korrastamisele kutsus vaba­tahtlikud appi Käina kooli vilistlane ja spordikeskuse töötaja Kaia Põtter.
Tänavune hoogtööpäev staadionimajas toimus septembri lõpus ja rahva kokku­saamine polnud Põtteri sõnul mingi probleem, tuli vaid kutsuda ja kohe leidus ligi 30 abilist. Osalesid põhiliselt lapsevanemad ja vilistlased, näiteks lõid käed külge ka Käina tantsurühma Sõle­segajad liikmed.
“Esmalt tassisime sodi välja, siis tuli lammutada vahesein ja põrandki,” rääkis Põtter.
Selles hoones saab edas­pidi hoida sportimisvahendeid nagu tõkkeid, kuule ja muid tarvikuid.
“Korra käisid vabatahtlikud staadionil abiks juba aasta tagasi, kui selgus, et lastel pole kooli juures enam õigeid sportimisvõimalusi,” meenutas Põtter.
Aasta tagasi lammutasid vabatahtlikud abilised vanad kuulitõukeringid ja kaugushüppekastid ning juurisid jooksurajalt kuusejuuri. “Üks kaugushüppekast sai toona täiesti korda tehtud, vahetati nii piirdelauad kui toodi uus liiv,” meenutas Põtter.
Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maasel rääkis, et Käina kooli staadioni ja staadionimaja remont käib täie edasi ja hoone valmib loodetavasti veel sel sügisel. Praeguseks on juba valmis uus jooksurajakate, kuulitõuke- ja kettaheitering.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411