Teisipäev, oktoober 4, 2016
 

Hiiumaa aasta õppijaks valiti Mati Särglepp

Harda Roosna
Hiiu maakonna aasta õppi­jaks valiti kevadel Hiiumaa ametikooli lõpetanud Mati Särglepp (76).
Särglepp lõpetas sel aastal vanima õpilasena Hiiumaa ameti­kooli puit- ja kiviehitiste restaureerimise kursuse ja õppis samal ajal koos pojaga täiendõppekursustel väikelaeva juhiks.
Aasta õppijatele esitas kaks küsimust Külliki Steinberg. Küsimusele, miks te õpite, vastas Särglepp nii: “Pidevalt kerkib esile olukordi ning küsimusi, millele ei leia kohe vastust. Tänapäeva tehnilised võimalused pakuvad hulganisti erinevaid variante ja vastuseid inter­neti vahendusel. Praktiliste oskuste omandamisel peab aga ise kätt proovima. Üheks võimaluseks on kutse ja oskuste omandamine ametikoolis. Sessioonõpe on paindlik ja mõistlik õppevorm ning hea võimalus õppida paljudele inimestele, vanusest hoolimata. Soovitan kõigile – haara kinni võimalusest ja raputa maha tuimus ning leia endale sobiv ja meelepärane huviala või miks mitte ka elukutse!”
Teisele küsimusele, milliseid muutusi on õppimine tema ellu toonud, vastas Särglepp: “Kahtlemata kaasnevad õppimisega muutused harjumuspärases elurütmis. Tuleb õppida ajaga säästlikumalt ümber käima ja arvestama partneritega, olgu nad õpetajad või kaas­õpilased. Oled niiviisi uue kollektiivi liige. Saad endale uusi sõpru, uusi väljakutseid. Seepärast, anna endale uus eesmärk ja näe vaeva selle ellu viimisega. Ära kõhkle, astu see samm ja sa ei pettu! Iseenda üle võidu saamine on see kõige magusam. Ei pelga korrata – julgelt vastu uutele võimalustele! Ah jaa, uuel õppeaastal kavatsen kindlasti mõne uue huvitava kursuse leida.”
Sel aastal esitati aasta õppija tiitlile kokku 88 kandidaati, kelle hulgast valiti maa­kondade aasta õppijad.
Internetihääletusel valitud rahva lemmik ja teised tiitlisaajad selguvad 14. oktoobril täiskasvanud õppija nädala avaüritusel Narvas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411