Reede, oktoober 7, 2016
 

Hiidlased toetavad üksteist, ka spordis

facebook
AS ATV Transport tegi meistriliigas mängivatele korvpalluritele kingituse – nii kingituse tegijail kui saajatel on ühine taust – kodusaar Hiiumaa.
Ettevõte ATV Transpordi AS otsustas koostöös Payless autorendiga anda AVIS Rapla korvpalliklubis pallivatele hiidlastele Martin Paasojale (23) ja Kristjan Voolaidile (23) käesolevaks hooajaks kasutada sõiduautod KIA Cee´d.
Mõlemad olid sponsorlus­lepingust meeldivalt üllatunud. Voolaid ütles, et tema jaoks tuli see täieliku üllatusena. “Ma ei teadnud sellest ette, aga väga hea meel on,” lausus ta. “Kui inimesed toetavad, annab see lisamotivatsiooni sportimiseks.”
“Sellised inimesed, kes tulevad heast tahtest ja toetavad, eriti kuna nad on Hiiumaalt, on suureks innustajaks,” ütles ka Paasoja.
Korvpalliklubi AVIS Rapla mänedžer Jaak Karp ütles, et juhtumeid, kus kodukandi ettevõte näitab ise initsiatiivi sportlase toetamiseks, väga tihti ette ei tule. “Seda suuremat rõõmu see pakub,” lisas Karp. Tema sõnul on klubi suurim eesmärk sportlike tulemuste kõrval see, et oleks fänne ja kaasaelajaid ning kodumängudel saal pealt­vaatajaid täis.
Toetamisel on pikem ajalugu
ATV Transpordi AS juhataja Oliver Tatar rääkis Hiiu Lehele, et ettevõtte kaudu on sporti ja Hiiumaa sportlasi juba pikalt toetatud. Kõige pikem sponsorlussuhe on ilmselt Hiiumaa võrkpalliklubi kasvandikega, kes treener Ülari Kaibaldi käe all Eesti tippu jõudnud. Neile on hoogu antud sellest ajast, kui poisid veel algklassides käisid, aga toetatud on ka näiteks kettaheitja Priidu Niitu ja laskesuusataja Martin Remmelgut.
“Praeguseks olidki korvpallurid kuidagi vaeslapse ossa jäänud,” selgitas Tatar, kelle kooliaegne klassivend Martti Pukk jalgpallis Eesti meistriliigasse jõudis. Nüüd on samal tasemel meie noored korvpallurid.
“Rapla korvpalliklubi kaudu esindavad Paasoja ja Voolaid Hiiumaad ja kogu Lääne-Eestit,” ütles Tatar. “Toetuse kaudu püüame neile anda märku, et nende tegemised lähevad korda, et kogukond elab neile kaasa.”
Oma osa selle juures mängib ka tema enda sporditaust – lapsepõlves tegeles Oliver Tatar treener Mati Kiiveri juhendamisel korvpalliga, mängis Stanislav Šarkovski
käe all jalgpalli ja Tiiu Masingu juhendamisel tennist. Viimast mängib praegugi ja annab hoogu ka Hiiumaa tenniseelule.
Tatari sõnul tegeletigi tollal mitme spordialaga, mis andis tugeva aluspõhja, kust võimalik tippu jõuda. “Noortesport on väga oluline ja seda tuleb toetada,” ütles Tatar. Tema hinnangul on meie korvpallipoisid eeskujuks praegustele noortele, kes treeningutega alles alustanud, et ka Hiiumaalt võib tippu jõuda.
Hooaeg sai tugeva stardi
Nädalavahetusel suutis Rapla korvpallimeeskond meistriliiga hooaja avakohtumises alistada valitseva meistri Kalev/Cramo. “Näitasid veelkord, et toetus läks õigesse kohta,” tunnustas Oliver Tatar. Samas on hooaeg pikk ja esmatähtis on vigastusi vältida.
Kui Cramo peatreener Alar Varrak hooaja eel käis välja, et kolm tiimi, Kalev, Tartu ja Rapla on teistest veidi tugevamad, ei tahtnud Rapla loots Aivar Kuusmaa oma satsi soosikute hulka siiski lugeda. Kuid avakohtumises suutis Rapla kodupubliku marulisel toetusel pealinnaklubi kindlalt alistada 82:66. Olulise panuse võitu andsid ka hiidlased.
191sentimeetrine tagamängija Martin Paasoja oli platsil 29 minutit ja tõi 20 punkti. Seejuures kõrge visketäpsusega, tabades kaheseid viiest kaks, kolmeseid kolmest kolm ja vaba­viskeid neljast kolm. Lisaks hankis ta kolm lauapalli ja andis neli resultatiivset söötu.
201 sentimeetri pikkune ääremängija Kristjan Voolaid mängis 18 minutit ja tõi kaks silma, võttes teist sama palju lauapalle.
Suvel rahvuskoondisesse kuulunud Paasoja arvas, et on klubihooajaks valmis, kuna tegi koondiseperioodi ajal lisatreeninguid.
Treener Aivar Kuusmaa ütles, et Paasoja puhul on koondisemängudest saadud tulu eelkõige suurenenud enesekindlus, lisades, et ka Voolaid on terve suve kõvasti vaeva näinud ja ehk suudab nüüd meistriliiga mängudes avaneda.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411