Teisipäev, oktoober 25, 2016
 

Hakkajaid noori tuleb juurde

Kaie Pranno

Hiiu maakonna noorte ja noorsootöötajate tunnustamisele saadeti tänavu rekordarv kandidaate, mis näitab, et hakkajaid noori tuleb juurde.
Tänavu esitati tunnustamiseks rekordiliselt 47 isikut, kelle seas eriti palju ringijuhte ja treenereid. Aasta noorsootöötaja Iris Vahtra kohta kirjutasid kolleegid, et ta teeb palju noorte heaolu parendamiseks, viib läbi noortele suunatud programme, korraldas noorsootöötajatele õpirände ja lõi õpetajatele andmebaasi õppimise huvitavamaks muutmiseks. “Irisel ei lõppe ideed ning ta on alati valmis panustama noorte elu paremaks muutmiseks, seejuures ta ainult ei räägi ennetuse olulisusest, vaid ka tegutseb selle nimel,” kirjutasid koleegid..
Hiiu Lehele ütles Iris Vahtra, et tunnustus teeb talle heameelt ja annab märku, et on ajanud õiget asja. “Mul on rõõm tegutseda noorsootöö valdkonnas, mis on tohutult võimalusterohke ja paindlik,” ütles Vahtra. “Tunnustus lisab indu, et iseennast ja valdkonda veelgi arendada, olla noorte jaoks olemas ning püüda tabada just nende arenguks vajalikku.”
Suuremõisa lossis, kus tunnustatud ja külalised kogunesid, olid neid tervitamas Hiiu maavanem Riho Rahuoja ning maavalitsuse sotsiaal- ja haridusosakonna juhataja Ermo Mäeots.
Rahuoja lausus peo ava­sõnad, soovis noortele indu ning andis üle tänukirja, kingituse ja lilled. Õhtut juhtis Hiiumaa aasta noor 2015 Gregory-Martin Linder.
Piduliku sündmuse üks korraldajaid, Hiiumaa noorsootöö keskuse koordinaator Kaie Pranno ütles, et tänavu sai sündmus esmakordselt teoks suurepärases koostöös saare erinevate ettevõtetega.  Kõik laureaadid said kingiks Kõrgessaare VAKi kunstiringi laste joonistused, mis kaunilt raamitud. Õpilasi juhendas Katrin Laan. Ettevõtmist toetasid kingitustega ka OÜ Isabella Mööbel, MTÜ Hiiumaa Fotoprojekt, OÜ Moe Muusa, MTÜ Hiiumaa Kino ja MTÜ Toiduga Sõbraks.
Seekordne Hiiu maakonna noorte ja noorsootöötajate tunnustusüritus toimus viiendat korda ja maakondliku tunnustusürituse korraldasid Hiiu Maavalitsus ja Hiiumaa Noorsootöö Keskus.
Tunnustatud 2016
Aasta noor –Hiiumaa gümnaasiumi õpilane Robin Niidas
Aasta noorsootöötaja – Hiiumaa noorsootöö keskuse psühholoog Iris Vahtra
Aasta ringijuht – Hiiumaa spordikooli treener Mario Degtjov
Aasta sündmus – Hiiumaa noorsootöö keskuse õpirände projekt
Aasta vabatahtlik noorsootöös – vabatahtlikud laagrikorraldajad Svetlana Reinmets, Kaie Pranno, Merle Salusoo ja Kristel Pisa MTÜst Hiiumaa lastekaitse ühing.
Aasta noortesõbralik organisatsioon – Hiiu vallavalitsus noortevolikogu loomise eest

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411