Teisipäev, oktoober 25, 2016
 

Esita kandidaat kodanikupäeva aumärgile

Siseministeerium kutsub kuni pühapäeva, 30. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele.
Kodanikupäeva aumärk on mõeldud inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodaniku­teadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. “Nad on väsimatud tegutsejad, kes liigutavad igapäevaselt mägesid,” öeldakse siseministeeriumi saadetud üleskutses.
Kandidaate saavad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid. Esitamine ja lisainfo asub veebilehel www.siseministeerium.ee/kodanikupaev
Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki.
Kodanikupäeva aumärgid annab 21. novembril toimuval pidulikul tunnustamissündmusel üle siseminister Hanno Pevkur. Samas kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja aasta kodaniku.
Kaks päeva hiljem annab siseminister üle Eesti Külaliikumise Kodukant vabatahtliku sõbra märgised, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust Eesti vabaühendustes.
Taas toimub maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mil tutvustatakse vabakonna tegemisi. Uued Eesti kodanikud saavad oma kodakondsustunnistused kätte kodanikupäevale pühendatult just novembri lõpus toimuvatel pidulikel tseremooniatel.
Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411