Reede, oktoober 7, 2016
 

Discgolfi suurvõistlusel 124 osalejat

Helja Kaptein
Nädalavahetusel kogunes Paluküla discgolfirajale üle saja võistleja – see on seni osalejaterohkeim discgolfivõistlus, mis Hiiumaal peetud.
Pühalepa Discgolfipargis peeti Eesti paarismeistrivõistlused 2016 discgolfis, osales 62 paari ehk 124 võistlejat.
Selleks, et võistlust saarele saada, algas sündmustejada juba suvel, kui konkursile tuli saata oma taotlus võistluste korraldamiseks. Discgolfi liit kiitis klubi Dagö DG projekti heaks. “Palukülas on hea rada, vastab standarditele ning on uus ja huvitav,” loetles klubi liige Romet Keskla raja plusse.
Klubi president ja võistluste peakorraldaja Marek Põder lisas, et võistluse korraldamise õiguse said nad tänu ühisele pingutusele.
Võistluseks ehitasid klubi liikmed veel kolm lisarada. Kokku on Paluküla discgolfi­pargis nüüd 21 rada, mille kogupikkus 2,5 kilomeetrit. On nii 60 kui 100 m pikkusi radasid. Võistlusel antakse ette arv, mitme viskega võiks ketast lennutades korvini jõuda.
Eelis või juhus
Hiidlastel oli eelis, kuna olid rada ennegi kasutanud, sellegi­poolest ei jäänud kõik esikohad saarele. Samuti mõjutas tulemusi laupäevane torm, sest ketas kaldub tuulega trajektoorilt kõrvale. Samas liidrite puhul järjestuses suurt muutust ei olnudki. “Nemad oskasid sellega arvestada,” selgitas Põder.
Kümnekonna osalenud hiidlase hulgast võitsid noortest veenvalt esikoha Maico Rimmel ja Kasper Pisa. Naistest tulid võitjaks Anni Eesmaa ja Kaidi Roosimägi.
Meestest võistlesid paaris Veikko Martin ja Raigo Golub meesveteranide klassis, kus nad said seitsmenda koha. “Algus oli hea, peale esimest vooru olime teisel kohal,” rääkis Martin, kes mängima hakkas eelmisel suvel, et ennast veidi liigutada. “Võrkpalliga ei saanud enam tegeleda põlve­vigastuste tõttu, aga metsas jalutada ja samal ajal ka ennast liigutada on igati tore,” nentis ta. Ta lisas, et algajal ei tasugi endale liiga suuri ootusi panna, sest ka sellel spordialal on väga oluline treenimine ja püsivus.
Lõbu või hasart
Põder ütles, et avastas selle mängu 2011. aastal, kui Pühalepa valla aktiivsed spordi­huvilised siia raja asutasid. Proovides hakkas uus ala meeldima – mäng annab vabas looduses viibides hea emotsiooni: koos on nii liikumine, lõbu kui hasart. Ka sobib discgolf kõigile, olenemata east ja soost.
Discgolfiketas on kerge ja voolujooneline ning hea viske puhul peaks see lendama üle saja meetri. Kas ka õiges suunas, on samuti harjutamise küsimus. “Selleks, et ketas võistlustel hästi lendaks, peab kogu aeg harjutama,” kinnitas Põder. “Ja ega ta praegugi veel iga kord sinna lenda, kuhu tahad.”
Tänavu oli see rajal viimane suur võistlus, aga kes soovib, võib tulla igal ajal ketast loopima, rajad on kõigi jaoks püsti. Ka talvel lumega saab mängida, siis tuleb vaid kettale lindid külge panna, et seda lume seest näha oleks.
Discgolfi park kuulub Pühalepa vallale, radasid hooldavad klubi Dago DG paarkümmend liiget.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411