Teisipäev, oktoober 4, 2016
 

Ameerika, võta järgi!

Riigikogu valis eile 81 häälega Eesti järgmiseks riigipeaks Kersti Kaljulaidi.
Kaljulaid on Eesti vabariigi ajaloos esimene naine presidendi ameti­kohal. Kui meie naabritel Soomes, Lätis ja Leedus on naispresidendid juba olnud, siis meie riigikogu polnud naistele sellist võimalust veel andnud.
Kersti Kaljulaid, aga ka väärikalt esinenud presidendikandidaadid Marina Kaljurand ja Mailis Reps on kindlasti julgustuseks paljudele naistele poliitikuks asumise teel.
Tõestuseks, et presidendi soost sõltub palju, on väike looke ajast kui Soome president oli Tarja Halonen. Üks vanavanem olevat oma lapselast õppima innustanud, öeldes, et kui ta tubli on, võib temast suureks kasvades saada isegi Soome president. “Mis sa räägid, presidentideks saavad ju ainult tüdrukud,” oli väike poiss talle vastu öelnud.
Mehetegu oli valida Eestile nais­president! Nüüd on Eestis üks sooline stereotüüp murtud. Võiksime isegi natuke kelkides öelda, et Ameerika, kus samuti ajaloo esimene võimalus valida presidendiametisse naine, võiks Eestist eeskuju võtta.
Praegune president Toomas Hendrik Ilves õnnitles Kersti Kaljulaidi ja ütles, et annab 10. oktoobril vabariigi presidendi ameti talle üle rahuliku südamega ja kindlal meelel. “Kersti Kaljulaidil on tundlik ja tark pilk nii Eesti sisse kui ka Euroopasse ja julgeoleku teemadesse,” kinnitas president Ilves ja tunnustas parlamendierakondi
presidendivalimistel parteideülese kokkuleppeni jõudmise eest.

4. oktoober 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411