Reede, oktoober 21, 2016
 

Algas rehvivahetuse aeg

Talverehvide kohustuslik kasutusaeg on küll alles ees, kuid naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist. Eraldi korraldust rehvide vahetuseks keegi ei anna ja rehvide vahetamise otsuse teeb iga juht ise ilmastikuolude ja oma igapäevase teekonna põhjal.
OÜ Tähva meister Einar Aru rääkis, et kuna ilmad on ilusad, siis rehvivahetajaid on üksikuid. Tema soovitas siiski paari järgneva nädala jooksul see töö ette võtta. “Pole tarvis oodata, millal naabrimees on autoga puu otsas,” ütles ta. Aru rääkis, et tavapärane on see, et külmakraadide saabudes tekivad äkki pikad rehvivahetusjärjekorrad.
Maanteeamet täpset kuupäeva ette ei kirjuta, ning rehvi­vahetuse aeg sõltub eelkõige teeoludest ning sellest, kui palju ja millistel teedel sõidetakse, aga 1. detsembriks peavad kõigil autodel all olema talverehvid.
Naastrehvide kasutusaeg on reguleeritud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega “Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ja nõuded varustusele”. Määruse kohaselt on naastrehve lubatud kasutada kuni 31. märtsini ning erandina talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral kuni 30. aprillini.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411