Teisipäev, oktoober 11, 2016
 

Ajateenistusse läks vaid kuus Hiiumaa noormeest

Helja Kaptein
Esmaspäeva, 3. oktoobri hommikul kogunesid neli Hiiumaa noormeest Heltermaa sadamasse, et kutsealustena alustada kaheksakuulist väljaõpet.
Jorgen Vaga, Andreas Malk, Heinrich Kaptein ja Margus Hiie alustasid teekonda kodusaarelt, veel kaks hiidlast liitusid kutsealustega väeosas.
Kaitseressursside ameti avalike suhete nõunik Anne Osvet nentis, et ega väga palju poisse pole Hiiumaalt ajateenistusse kunagi tulnud. “Eks põhjus on demograafias ja elanike üldarvus ning pisut ka kaitseväe tellimuses,” ütles Osvet.
Kutsealused ise kinnitasid kui ühest suust, et kaitse­väkke minek pole nende jaoks hüpe tundmatusse. “Paljud tuttavad ja klassikaaslased on juba teenistuses ja jagavad oma kogemusi,” ütles Andreas Malk. Ta lisas, et teenistuse kohta on infomaterjale loetud ja ka kuuldud palju.
Reservarmee ja Eesti riigi esmase kaitsevõime aluseks on väljaõpe ajateenistuses. Osvet selgitas, et see annab noortele põhiteadmised riigikaitsest ja õpetab tegutsema ühtse meeskonnana.
Esmaspäeval ja teisi­päeval kutsus kaitseressursside amet ajateenistusse üle tuhande noormehe ja vabatahtlikuna ka kümmekond neidu. Aasta kolmanda ja viimase ajateenistusse kutsumise järel alustab valdav osa kutse­alustest väljaõpet 1. ja 2. jalaväebrigaadis.

 

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411