Teisipäev, september 20, 2016
 

Vabaduse tänava lastekeskusel täitus 20. tegutsemisaasta

Helja Kaptein
Hiiu valla sotsiaalkeskuse lastekeskus on Vabaduse tänaval erilisi lapsi õpetanud ja hoidnud juba paar­kümmend aastat.
Reedel tähistas lastekeskus oma sünnipäeva nii avatud uste päeva, õpilaste kontserdi kui ka tordisöömisega. “Selle ajaga on üks põlvkond suureks sirgunud,” tõdes Hiiu valla sotsiaalkeskuse juhataja Elle Voolma.
20 aasta jooksul on keskuses käinud 20 last ja nendega töötanud 30 inimest. Voolma sõnul sobivad keskuse töötajateks inimesed, kes on kindlad, et edasiminek sõltub neist endist ja kellele läheb korda nii asutuse kui klientide käekäik. “Kõigil on võrdne osa, üks amet toetab teist ja meeskonnatöö on see, mis meile edu tagab,” ütles Voolma.
Hiiu vallavanem Reili Rand tõi vallavalitsuse tervitused ja tänukirjad, öeldes, et tal on hea meel, et lastekeskus on saanud pakkuda abi ja tuge paljudele peredele ja nende lastele. “Hea meeskond, kus palju soojust ja hoolimist, loob lastele head võimalused arenemiseks ka edaspidi,” ütles Rand.
Aasa Saarna tõi Hiiu maavalitsuse tänu ja tervitused. Ta tõdes, et vaid lapsevanemad oskavad hinnata, millist abi ja tuge nad siit majast saavad. “Võime vaid aimata, mis tunne see on, kui keegi hoolib sinu lapsest sama palju kui sa ise,” ütles Saarna. “See ongi ime ja jääbki meile kaugeks, aga me oskame seda hinnata, sest puue ei ole tähtis, tähtis on inimene.”
Lapsepõlvest täisikka
20 aastat tagasi lõid Hiiumaa puuetega laste vanemad organisatsiooni ja asutasid oma lastele päevahoiu. Valla­valitsuse ja diakooniakeskuse toel said nad ka ruumid, kus 1996. aasta 16. septembril võtsid kasvatajad Ülle ja
Anneli vastu kolm poissi ja ühe tüdruku. Päevahoiu tegemisi juhatas toona Kadri Pulk.
Läbi arengute ja muutuste on keskus kasvanud Hiiu valla sotsiaalkeskuse lastekeskuseks, mille ülesandeks on osutada tugiteenuseid eri­vajadustega lastele. Vabaduse keskuses pakutakse päeva­hoiuteenust kooli­eelikutele ja kooliealistele ning siin asub toimetuleku­klass ehk Kärdla põhikooli õppekoht lihtsustatud õppekava järgi õppivatele lastele, kes peale tunde saavad olla ka päevahoius.
Praegune lastekeskuse juht Katrin Maanas alustas lastega tööd aprillist 1997 ja on ametis siiani. Maanas ütles Hiiu Lehele, et kavatseb töötada, kuni sära on silmis, kui enam mitte, siis on aeg ära minna.
“Mind köidavad teistest erinevad lapsed ja nende tundmaõppimine,” ütles Maanas. “Nende tunded, käitumine ja areng on teist­moodi, aga laps on laps. Samas ei saa neile kõigile läheneda ühtmoodi, sest iga laps on erinev ja vastavalt neile tuleb seada ka õppekava.”
Maanas rääkis, et praegu saavad keskuse töötajad hommikuti rõõmsa tere, naeratuse, käeviipe või kallistuse kaheksalt lapselt: “Igaüks peab saama võimetele ja võimalustele vastaval tasemel suhelda, õppida, siin ei ole vahet niiöelda tavalapsel ja erivajadustega lapsel.”
Keskuses saavad lapsed tugi­teenuseid nagu logopeedi­tunnid, tugiisikuteenus, individuaalne õppekava, nad käivad hobuteraapias ja ujumas, muusika- ja kunstitundides.
Keskuses töötavad õpetajad-kasvatajad Ülle Silivälja, Piret Pajo, Liis Ristal, Krista Maripuu, Pille Jaani, Mari-Liis Juhe, Krista Leisberg, kokk Pille Rebel, koristaja Irma Kaar ja kütja-majahoidja Meelis Semjonov.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411