Reede, september 2, 2016
 

Uppunud kapten leitud

Veikko Horm
Teisipäeva pärastlõunal leidsid Kärdla politseijaoskonna merepäästjad Pühalepa valla Hiiessaare küla juurest roostikust uppunud mehe, kes 16. augustil kukkus jahilt merre ja jäi kadunuks.
Surnukeha saadeti isiku tuvastamiseks ekspertiisi. PPA pressiesindaja Heiko Leesment ütles, et tegemist oli 16. augustil jahilt vette kukkunud soomlasega.
Leidmise hetkel ei olnud mehel seljas päästevesti ja seda ei leitud ka lähikonnast, kuigi temaga koos jahil olnud teine mees ütles, et jahi kapten läks purjesid kohendama päästevest seljas.
“On tõenäoline, et päästevesti tal õnnetuse hetkel seljas ei olnud või oli see nõuetekohaselt kinnitamata,” ütles Leesment.
Leiukoht asub vaid mõne kilomeetri kaugusel kohast, kus õnnetus juhtus.
Uppunu leidsid patrull­sõidul olnud PPA merepäästjad, kes otsisid  jahtlaeva “Pace” pardalt merre kukkunud ja kadunuks jäänud kaptenit Markkut.
Temaga koos alusel olnud ja appikutse saatnud kaaslase Ville sõnul kukkus mees üle parda purjede kohendamisel. Kadunuks jäänud kaptenit otsiti nii samal ööl kui ka järgmisel päeval. Otsingutele olid kaasatud PPA lennusalga helikopter, vabatahtlikud ja päästjad.
Mehed olid plaaninud veeta öö Kärdla sadamas, et ilmaolude paranedes sõita edasi Hankosse. Mõlemad jahtlaeva pardal viibinud mehed olid Soome vabariigi kodanikud.
Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad juhendasid tormisel merel üksi jahi pardale jäänud juhtimisoskusteta Villet, kuidas jaht sadamasse tuua. Kuna see ei õnnestunud, suunati jaht Hausma ranna lähedale madalikule.
“Mere ääres, lähedal ja naabruses elades on mõistlik omandada teadmised ja praktilised oskused, kuidas merel käies oma elu säilitada – seda võiks teha iseenda ja oma lähedaste, eriti oma laste nimel,” soovitas päästetöödel osalenud vabatahtlik merepäästja Martin Kagadze.
16 tundi tööd
Reedel, 19. augustil tõstsid Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad ja Tallinnast kaasatud abijõud madalikul olnud jahi välja. Kagadze rääkis, et päästetööd algasid kell 6 hommikul ja kestsid 16 tundi.
“Jaht oli põhjas nii kinni. Selleks, et seda tervelt kätte saada, tuli selle alla panna pontoone, alust tõsta ja tõmmata – kohalikust ressursist jäi selleks väheks,” selgitas Kagadze.
Jaht tõsteti sadamasillale, kust see paar päeva hiljem minema viidi.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411