Teisipäev, september 20, 2016
 

Toetusstreik ministrile

Täna on Hiiumaa haiglas, nagu paljudes haiglates üle Eesti, tunnine hoiatusstreik. Põhjuseks, et ligi aasta aega kestnud tervishoiutöötajate palgaläbirääkimised jõudsid ummikusse.
ASi Lõuna Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask ütles Äripäevale antud intervjuus, et neil ei ole probleemi vahendite või ravimitega – need on tagatud, kuid raha ei jätku arstide palgatõusuks. “Kui tervishoiutöötajad palka juurde tahavad – neil on õigus seda tahta –, siis see on suurim kulu­artikkel,” ütles Vask.
Streikijad teatavad, et streigitakse patsientide pärast, kuna haigekassa eelarvekärbe sunnib kasutama kõige odavamaid ravimeid ja loobuma moodsaimatest operatsioonimeetoditest. Streigiteates viidatakse, et 1. juuli seisuga ootas haigekassa rahapuuduse tõttu ravijärjekordades üle 180 000 patsiendi. “Tahame, et meie patsientidel oleks parem, sellepärast ühinesime streigiga,” ütles Hiiumaa arstide esindaja Lia Prigoda.
Neli aastat tagasi halvas tervishoiutöötajate streik Eesti meditsiini koguni 25 päevaks. Toona oli võtmekohaks arstide massiline Soome lahkumine. Streigiga saavutati palgatõus, lahkumine on pidurdunud, kuid probleemid jäänud.
Olgu siis põhjuseks arstide palk või patsientide heaolu – probleemile tuleb lahendus leida ja haigekassale raha juurde saada.
Sisuliselt on tegu toetusstreigiga minister Jevgeni Ossinovskile, kes leiab, et 33 miljoni euroga puudujäägis haigekassa vajab lisaraha, olgu siis reservidest või riigieelarvest.
Mõnes mõttes on tegu fenomeniga – tavaliselt streigitakse ju ministri vastu.

20. september 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411