Teisipäev, september 6, 2016
 

Toetus lapsendajatele ja kasuperedele

Lapse arengu ja kasvu loomulikuks keskkonnaks on perekond. Kui laps on vanemlikust hoolest bioloogilises peres ilma jäänud, tuleb talle leida sobiv asendushoolduse võimalus, st kas leida lapsele eestkostja- või hooldusperekond, laps lapsendada või suunata asenduskoduteenusele. Eelistatud on mõistagi perepõhine asendushooldus.
Selleks, et lapsendajad ja kasupered lapse perre tulekuga edukalt toime tuleks, pakub MTÜ Oma Pere lapsendajatele ning hooldus- ja eestkosteperedele toetavaid teenuseid, sh mentorlus, psühholoogiline nõustamine ja grupinõustamine. Kõik teenused on tasuta ja neid osutatakse nii eesti kui vene keeles.
“Pered tunnevad sageli, et peavad ise kõigega hakkama saama ja pöörduvad seetõttu abi saamiseks liiga hilja. Oluline on teadvustada, et uus perekond ei vastuta selle eest, mis on lapsega eelnevalt juhtunud ning meie roll on julgustada peresid tuge otsima,” rääkis ühingu tegevjuht Aire Nurm.
Peamised perede pöördumiste põhjused viimastel aastatel on olnud lapse ja pere kohanemisraskused, lapse käitumisprobleemid ja õpiraskused, peresuhete muutumine lapse perre tulles, lapse päritoluga seonduv, viljatuse teema, varase lapseea trauma mõju lapse arengule ning lapse toetamine juurte otsimisel ja iseseisvasse ellu astumisel.
Kasupered saavad anonüümselt nõu küsida kas meilil tugi@omapere.ee või veebilehel http://omapere.ee/kuidas/internetinoustamine/ leiduva vormi kaudu. Nõustamis­telefoni number on 5689 0150 ja helistada saab tööpäeviti kell 19–22, teisipäeviti kell 14–22.
Lisainfo info@omapere.ee või telefonil 5645 9945 Aire Nurm. Ühendust võib võtta ka kohaliku omavalitsuse või maavalitsuse lastekaitsetöötajaga, kes pere MTÜ Oma Pere spetsialistide juurde suunab.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411