Teisipäev, september 20, 2016
 

Terve nädalavahetuse metsas

Hergo Tasuja
Täpselt nii võivad asjale läheneda pea poolsada orienteerujat, kes osalesid tava- ja/või lühiraja Hiiumaa meistri­võistlustel. Laupäeval koguneti Ristnas, et selgitada parimad tavarajal.
Ilmselt ei olnud üllatus, et naiste põhiklassis võitis suure ülekaaluga Merike Vanjuk, kes sai aja 39 minutit ja edestas teisi enam kui 13 minutiga, teiseks jooksis Kati Rüütelmaa ja pronks kuulus Ruth Estale. Meeste põhi­klassis oli konkurents tihedam, kusjuures teine kuni viies koht mahtusid vähem kui kahe minuti sisse. Oma esimese Hiiumaa tavaraja meistritiitli teenis Ott Rakkaselg. Talle järgnesid vennad Estad, noorem vend Tanel sai hõbe- ja vanem vend Tammo pronksmedali.
Naisveteranide esikolmiku moodustasid Anne Jaakson, Eda Tärk ja Ene Leht. Sealjuures lahutas kõiki pea võrdselt kaks ja pool minutit. Meesveteranide klassis olid vahed suuremad, kiireim oli rajal Allar Padari, järgnesid Kalju Tammeveski ja Peedo Pihlamägi.
Päev hiljem võisteldi lühirajal Lõimastus. Teise esikoha teenis Merike Vanjuk, kusjuures 22 minutiga läbitud rajal edestas ta teisi koguni 11 minutiga. Teise koha võttis Tiina Koit, kolmas oli Kati Rüütelmaa. Meeste põhiklassis tegi Toomas Mast laupäevase eksimuse tasa, võttes kuld­medali, 22 sekundi kaugusele jäi Ott Rakkaselg ja kolmas oli Mati Mägi.
Naiste N45 klassis võidutses Inga Karu, teise koha sai Inge Talts ja teist päeva järjest oli kolmas Ene Leht. Meestest vahetas hõbeda kulla vastu Kalju Tammeveski, järgnesid Peedo Pihlamägi ja Raivo Leht.
Tüdrukute seas oli parim Eliise Kesküla, teine Siiri Talts ja kolmas Triin Helimets, kes võttis esikoha päev varem. Poistest võitis Mihkel Tammeveski Kaspar Jaaksoni ees.
Mõlemal päeval oli rajameistriks Toivo Saue.
Orienteerumishooaega mahub veel kaks nelja­päevakut, sel nädalal Kaibaldis ja 29. septembril stardiga Kärdla villalao juurest.
Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411