Reede, september 30, 2016
 

Sadakond hoonet sai uue värvi soodsalt

OÜ Hiiu Ilu
Hiiu valla ja Püha­lepa valla ning ehitus­materjalide kaupluse Faasion koostöös algatatud iga-aastane värvikampaania aitas seekord parandada sajakonna hoone välisilmet.
Värvikampaania on toimunud juba üle kümne aasta. Ette­võtte omanik Tanel Malk rääkis, et tänavu oli kahes vallas kokku üle saja värviostja. Värvidest eelistatumad olid vesialusel värvid ja heledad toonid, aga palju osteti ka õlivärvi. Malk oletas, et ilmselt seepärast, et vanemad majad on ka eelnevalt õlivärviga värvitud.
Ruutmeetrite ja värvikulu tasuta arvutamine käis iga ostu juurde. Tihti küsiti müüjatelt nõu nii värvi kui tooni, aga ka pintslite valimisel. “Tooni ongi välisfassaadile vahel väga raske valida,” nentis Malk. Oli mitu juhtumit, kus enne õige tooni leidmist ostsid kliendid lausa kümme väikest n-ö proovipurki ja alles siis jäid tooniga rahule.
Küsimusele, kas on ka mõni objekt, mis kampaania raames värviti ja mida võiks esile tuua, vastas Tanel Malk, et talle meeldib EELK Johannese Koguduse maja Kärdlas Pikal tänaval. “See sai tänavu ilusa uue särava kuue – ilus maja!”
Hiiu vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Liili Eller ütles, et värvipasse võeti vallas tänavu välja 83. “Tegemist on igati jätkamist vääriva pikaajalise traditsiooniga elukeskkonna kaunistamise kampaaniaga,” kinnitas Eller. Hiiu vald panustas sel aastal värvikampaania omaosalusena 1288 eurot.
Kampaania ajal maja­värvi ostnud said värvi kuni 30 protsenti soodsamalt. Poole soodustuse maksumusest kattis omavalitsus, poole ette­võte. Värvipassi, mis soodustuse saamiseks vajalik, märgiti värvitava objekti asukoht ja orienteeruv tarvisminev värvikogus või värvitavate ruutmeetrite hulk. Kampaania kestis 15. maist 31. augustini. Kampaania­passiga ostetud värvidega tehtud värvimistööd peavad olema tehtud 30. septembriks.
Emmaste ja Käina vald ei ole enam ammu kampaanias osalenud.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411