Teisipäev, september 6, 2016
 

Saartelennuliinid vedasid augustis rohkem reisijaid

Kaks esimest täispikka taastunud lennuühenduse kuud suursaarte ja mandri vahel on kasvatanud lennureisijate arvu. Nii oli augusti lendudel juulikuuga võrreldes 72 lendajat rohkem. Kokku on kahe kuu ja kümne päevaga veetud 5411 reisijat.
“Võime konstateerida, et esimesed kaks lennukuud on läinud hästi: reisijad on meid soojalt vastu võtnud ja lendajate arv on näiteks augustis olnud juuliga võrreldes ka väikeses kasvutrendis,” rääkis Transaviabaltika Eesti esindaja Rene Must.
Augustis lendas suursaartelt mandrile ja vastupidi 2374 inimest, juulis oli lendajaid 2302. Juunis, kui lennud 20. juunil taastusid, oli lendajaid 735.
Kuressaare suunal oli augusti keskmiseks lennutäituvuseks 63 protsenti, Kärdla lendude täituvus jäi 45 protsendi juurde. Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil 1325 ja Tallinna–­Kärdla–Tallinna liinil 1049 reisijat.
Lisaks regulaarlendudele tellis Hiiu maavalitsus augustis igaks reedeks ja pühapäevaks ka lisareise, pakkumaks reisijatele rohkem lennuaegu. Kokku on 20. juuni–
31. august tehtud 144 lendu Tallinna–Kärdla–Tallinna liinil ja 130 lendu Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil.
Sügisel võivad lende mõjutada ilmaolud. Nii näiteks hilines 23. augusti hommikune lend, mis pidi väljuma kell 7 Tallinnast Kärdlasse ja 7.45 Kärdlast tagasi Tallinna u 3,5 tundi. Lennu hilinemise põhjuseks oli madal pilvitus ja udu Kärdla lennujaamas. Hommikune lend Kärdlasse tehti peale Tallinna–Kuressaare–Tallinna lende.
Transaviabaltika on Leedu lennuettevõte, mis tunnistati riigihankel edukaks ja teeb liinilende Kuressaarde ja Kärdlasse.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411