Reede, september 9, 2016
 

Ruuda: Kahte head asja korraga ei saa

Hiiu Lehe lugeja pole päris rahul uue pileti­müügi korraga, mis hakkas kehtima 1. septembrist, kuna see ei võimalda Tallinna sisse kirjutatud inimesel osta soodus­piletit autole, mis Hiiumaa registris.
“Enne süsteemi rakendamist on räägitud, et elanike jaoks midagi ei muutu. Kahjuks olukord muutus halvemaks,” kirjutas Rita Luik.
Tema üliõpilasest poeg õpib Tallinnas, on sinna ka sisse registreeritud ja kasutab koju­sõiduks autot, millega enne sai osta sooduspileti, kuna auto omanik ehk poja isa on saareelanik. Nüüd, uue süsteemi järgi, ei ole pojal võimalik enam sooduspiletit sadamas osta, kuna piletimüük on IDkaardi põhine.
“Hinnavahe on suur ja tema küsimus on, kas mandril õppivatel noortel, kes liiguvad vanemate autoga ega ole enam saareelanike registris, ei olegi enam võimalik kodus käia ülikalli pileti tõttu. Olen kindel, et selliseid noori on päris palju, kellele uus piletisüsteem paneb tugeva majandusliku põntsu. Loodan, et soovitust end tagasi saarele registreerida, ei tule,” kirjutas Luik.
OÜ TS Laevad müügi- ja teenusevaldkonna juht Ele Reiljan selgitas, et parvlaevade piletihinnad ja soodustuste andmise põhimõtted on paika pannud majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. “Uue süsteemi välja töötamisel juhindusime nendest põhimõtetest,” selgitas Reiljan.
Selleks, et klientide elu mugavamaks teha ja mitte panna neid täiendavat kliendikaarti rahakoti vahel kandma, antakse soodustust IDkaardi alusel ja soodustusõiguse kontrolliks on tehtud automaatsed liidestused rahvastikuregistri ja liiklusregistriga.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juht Rasmus Ruuda ütles, et nii reisija- kui sõiduki­pileti soodustus on ette nähtud saareelanikule, soodustust saab elanikeregistri sisse­kirjutuse järgi ja teist toimivat lahendust pole. “Kahte head asja, ehk kahe piirkonna soodustusi korraga ei saa,” nentis Ruuda.
Ruuda lisas, et ei pea õigeks ka seda, kui saareelaniku sõidusoodustuse saamiseks kirjutatakse end saarele sisse, kuigi igapäevaselt elatakse mandril: “Pole õiglane, et teenuseid kasutan ühes kohas, aga maksud maksan mujale. Pean õigeks, et maksud maksad seal, kus elad ja kasutad avalikke teenuseid ning laeva­sõidul maksad täishinna. Sellest võidavad ka saarte elanikud ehk suurema piletitulu korral on võimalik teha rohkem reise.”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411