Teisipäev, september 13, 2016
 

Rahvaliigas algasid kohamängud

Hergo Tasuja
Jalgpalli liigasüsteemi madalaimal tasemel ehk rahvaliigas mängitakse käesoleval aastal juba viiendat hooaega.
Maist lõikuskuu lõpuni mängiti üle Eesti 16 alagrupis ning 32 paremat võistkonda loositi kohamängudeks paaridesse, kus välja­langemis­süsteemiga turniiril selgub Eesti parim rahvaliiga klubi.
Hiiumaa alagrupis kogusid nii Kõpu Dynamo kui JK Kääpa 21 punkti, ent paremus omavahelistes mängudes andis esikoha Kääpale. Kohamängudele pääsesid ka Käina United ja FC Emmaste.
Esimeses play-off mängus kohtusid laupäeval Emmaste staadionil kohalik meeskond ja alagrupi võitnud Kääpa. Ja kuigi kodumeeskond asus kohtumist juhtima ning poolaeg lõppes tasavägiselt 2:3, võttis Kääpa lõpuks 10:4 skooriga oma.
Sealjuures lõi kaks väravat Kääpa väravavaht Timo Vares, kellele eduka tegutsemise eest mõlemal väljaku­poolel parima mängija nimetuse omistada võis. Mainimist väärib, et kohtunik Tanel Klee ei pidanud näitama ühtegi kaarti ehk mäng oli suhteliselt määruste­pärane ja kulges sõbralikus õhkkonnas.
Teises paaris kohtuvad laupäeval kell 17 Kärdla staadionil Kõpu Dynamo ja Käina United.
Tänu Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi toetusele on rahvaliigas sel hooajal saanudki suuremat tähele­panu pöörata kohtunikutööle ja aktiivsemaid õigusmõistjaid tunnustada.
Samamoodi on tiimid ise vaeva näinud ja sotsiaal­meedia vahendusel käib vilgas turundus- ning teavitus­töö. Sestap ei ole ka imestada, et Hiiumaa alagrupi võitja saatuse otsustanud Kõpu-Kääpa mängu jälgis märkimisväärselt suur hulk, kindlasti üle poolesaja pealtvaataja.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411