Reede, september 2, 2016
 

Purjetajad osalesid Tallinna karikal

26.–28. augustini toimusid Lohusalus Tallinna jahtklubi karikavõistlused, mis ühtlasi on üks Eesti meistrivõistluste 11 regatist. Jahtklubi Dago esindasid neil võistlustel Hiiumaa spordikooli purjetamise eriala neli õpilast, kes treenivad igapäevaselt Anni Rätsepa juhendamisel. Kokku oli võistlustules 195 purjetajat kuues paadiklassis ja osalejaid oli kõigist kolmest Balti riigist.
Ilmataat oli otsustanud teha regati võistlejatele eriti keeruliseks, kuna reedel tuult lihtsalt ei olnud ja laupäeval, vastupidi, oli tuult isegi liiga palju, mistõttu avamerele planeeritud võistlusrada ei olnud võimalik üle 5meetriste lainete tõttu kasutada. Purjetada sai vaid neeme varjus oleval Optimistidele mõeldud sadamaesisel akvatooriumil, kus oli tuult keskmiselt 11 m/s. 98 alustanud paadist jõudis päeva ainsas sõidus finišeerida vaid 27.
Laupäeva õhtuks olid korraldajad olukorras, et neljas võistlus­klassis sai peetud vaid üks sõit ja kahes polnud tehtud veel ühtegi sõitu. Pühapäevale planeeritud finaalsõidud jäid ära, kuna finaalideks vajalikku viit sõitu ei olnud ajaliselt enam võimalik kokku saada. Õnneks pühapäeval ilm paranes ja purjetajatel õnnestus ära teha neli sõitu.
Zoom 8 klassis oli võistlustules Elina Jõpiselg, kes 30 võistleja seas sai üldarvestuses 22. koha, U20 tütarlaste seas tubli üheksanda koha.
Optimist U13 vanuseklassis oli Jorgen Kuivonen 39. ja Ott Saar 96., kokku osales 99 võistlejat.
Laser 4.7 klassis oli Mergo Vassiljev viimasel, 22. kohal.
Võistlustel osalemiseks on suure panuse andnud lapsevanemad ja Andrus Padu, kes aitab aluseid korras hoida ja võistlusteks ette valmistada.
Kristi Linkov
SA Hiiumaa Spordikool

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411