Teisipäev, september 6, 2016
 

Pärastlõuna Hiiumaa vanade piltidega

Hiiumaa muuseumi kogu
Aasta tagasi kutsusid Hiiumaa muuseum, Hiiumaa muinsuskaitse selts ja Hiiu kogujate selts vaatama vanu pilte, et läbi ühise arutelu nende kohta rohkem teada saada.Aasta tagasi kutsusid Hiiumaa muuseum, Hiiumaa muinsuskaitse selts ja Hiiu kogujate selts vaatama vanu pilte, et läbi ühise arutelu nende kohta rohkem teada saada.
Üritus läks sedavõrd hästi korda, et tuleb laupäeval algusega kell 12.30 Hiiumaa Muuseumi Pikas majas kordamisele.
Ka seekord on vaatamiseks valmis pandud valikud rohkem või vähem tundmatuid ja arvatavasti Hiiumaaga seotud pilte. Lisaks on võimalus ka osalejatel endil kokkusaamisele tulles pilte kaasa võtta. Piltide teemavalik seekord piiratud pole. Paar kitsamat teemat siiski on, mille pildid on eriti oodatud.
Andrus Martin kommenteerib oma Hiiu Lehes ilmunud artiklit: Kiirpilk reisijateja postiveole enne Teist maailmasõda. Kellel on fotosid tolle perioodi Hiiumaa bussidest — võtke kaasa.
Seoses samal nädala­vahetusel toimuvate Euroopa muinsuskaitsepäevade 2016 teemaga “Tule, tuulutame torni!” tutvustab Dan Lukas Kõpu tuletornist tehtud fotode aegrida. Eri aegadel ja eri nurga all tehtud fotod pakuvad võimaluse näha, kuidas tuletorni välimus ajas on muutunud.
Hea valiku Kõpu tuletorni fotodest leiab huviline ka Eesti muuseumide veebivärava muis.ee vahendusel. Otsida tuleks nii Kõpu tuletorni kui ka Kõpu majakat. Kui kellelgi on fotosid, mis muis.ee lehel puuduvad, võiks needki kaasa võtta.
Olenemata sellest, kui palju pilte ära tunda õnnestub, saab näha rohkelt Hiiumaa vanu pilte. Nii neid, mille kohta infot otsitakse, kui ka neid, millega võrreldakse. Ootame väikestes ajarännakutes osalema kõiki Hiiumaa ajaloo huvilisi.
Näitena üks pilt Hiiumaa muuseumi kogust, mille kohta on täpsustav teave teretulnud.

Elmo Viigipuu

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411