Reede, september 23, 2016
 

Õnnetus juhtus ohutuks ehitatud ristmikul

Harda Roosna
Miko Malk
Esmaspäeval alustas üks Kõpu elanik mööda tuttavat teed sõitu Kärdlasse, kui tee Annomäe ristmikul järsku otsa sai. Juht kirjeldas, kuidas ta pikal sirgel hoo üles võttis ja kui märkas, et otseteed enam pole, püüdis kurvi minnes vältida auto ümberpaiskumist, mis tal rooliga n-ö mängides ka õnnestus. Kurvi auto siiski välja ei võtnud ja lendas ristmiku kõrval kasvavate noorte mändide vahele. Õnneks mitte laupkokkupõrkena, vaid kapoti nurgaga.
“Mis ma öelda oskan, eks ma olin mõtteis ja sõitsin nii nagu alati sõitnud olin,” ütles õnnetusest vaid kerge põrutuse ja šokiga pääsenud juht. “Sõita tuleb ikka märkide järgi, mitte autopiloodiga, nagu mina tegin,” nentis ta.
Pärast õnnetust ilmusid ümberehitatud ristmikule kurvi eest hoiatavad märgid. Küsimusele, kas need poleks seal võinud olla pikemalt – seni kuni liiklejad muudatusega harjuvad, eilseks vastust ei tulnud.
Annomäe ristmikku peeti ohtlikuks, kuna ristumine peateega toimus seal teravnurga all ja peateelt tulijaid varjas Annomäe nõlv. Nüüd on osa vanast teest üles võetud ja kõrvaltee kohtub peateega täisnurga all.
Kohalikud ei mäletanud, et sel ristmikul oleks varem õnnetusi juhtunud, vaid üks libedaga teelt  väljasõit. Otsekui saatuse irooniana juhtus see nüüd, kui ristmik vastab kõigile ohutusnõuetele.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411