Reede, september 9, 2016
 

Naiste kabemeister Palkman

Aira Toss
Augustikuu viimasel pühapäeval peetud naiste Hiiumaa meistrivõistlused 64ruudulises kabes võitis Brigid-Ly Palkman. Võistluste läbiviija Arvo-Jüri Rist rääkis, et Brigid-Ly Palkman võitis maakonna meistritiitli teist aastat järjest ja mullu saavutas ta selle esmakordselt. Viie mängijaga turniiril võitis Palkman kolm vastast ja viigistas teise koha saanud Aira Tossuga. Toss mängis samuti kaotusteta. Teise viigi sai ta mängus Kristel Poldingu vastu.
Rist tõdes, et tema jaoks oli üllatus, et Polding Palkmanile kaotas ja Tossu võita ei suutnud. Ta meenutas, et mullu olid Toss ja Polding meistrivõistlustel võrdse tulemusega mõlemad hõbedal.
Teise koha omanik Aira Toss rääkis, et kabemäng on tema jaoks hobi, mis õpetab ka väljaspool ruudulist lauda süvenema ja mõtlema ette rohkem kui ühe käigu. “Peamine pluss sellel toredal mängul on aga see, et kabe õpetab kaotustesse mitte kinni jääma,” ütles ta.
Nii Polding kui Palkman on olnud Arvo-Jüri Risti õpilased. “Mul on juba veerand sajandit olnud võimalik jälgida, kui hästi tema õpilased mängivad, väga süsteemne õpetamine, millega kaasnevad suurepärased tulemused,” kiitis Toss.
“Ma kaotan mängu jooksul seetõttu endiselt veel väga palju aega situatsioonides, kus õppinud inimesed palju kiiremini õige käigu leiavad,” möönis Toss, kes hakkas kabet armastama lapsepõlves vanaisaga mängides.
Hiiumaa spordikool avas ka tänavu kabe eriala õppegrupi, mida juhendab ikka Arvo-Jüri Rist. Treeningud toimuvad E, K ja R kella 15.30–17 Kärdla kultuurikeskuse keldrisaalis ning on osalejatele tasuta. Kabetrenni on oodatud lapsed alates 1. klassist.
Kooli direktor Kristi Linkov vahendas treeneri ütlust, et kabetajal on edu saavutamiseks tarvis teadmisi, head mälu, rahulikku meelt ja teatud momentidel ka otsustamisjulgust. Kõik see on omakorda heaks aluseks tulevikuks igas valdkonnas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411