Reede, september 30, 2016
 

Muutusteks valmis, kuid ärevil

praamid.ee
Hiiumaa ja Saaremaa ühenduses mandriga toimuvad 1. oktoobrist muutused, mis on võrreldavad Eesti taasiseseisvumisega. Kõik oleks justkui samamoodi, aga ei ole ka.
Sel nädalal olid parvlaevade söögikohtade lettidel hüvastijätusildid, mis soovivad meeldivaid kogemusi uue vedajaga ning teatavad, et 30. septembril laevadel ei toitlustata.
Mõlemal liinil on esialgu käigus samad parvlaevad, millega aastakümnete jooksul harjutud, vedaja on aga uus − Tallinna sadama tütarfirma OÜ TS Laevad. Uus vedaja esitles veebilehel praamid.ee oma töötajate uut rõivastust. Uued laevad on ikka veel valmistajatehastes Poolas ja Türgis.
Ootamatusi tuleb ikka
Hiiu maavalitsusest öeldi kolma­päeval Hiiu Lehele, et kuigi töö selle nimel, et kliendid vedaja vahetumisest arugi ei saaks, käib täie hooga, tuleb valmis olla ka ootamatusteks. Maavanem Riho Rahuoja ütles, et maavalitsus on pidevalt suhelnud nii vedajaga, kui inimestega, kes tööl sadamates, ja selle tulemusena on selge vaid üks asi: “Lootus, et vedaja vahetumine läheb nii, et seda keegi ei märka, väga suur ei ole.”
Maavanem lubas, et tehakse kõik selleks, et seista reisijate huvide eest ja vajadusel ollakse laupäeva hommikul sadamas kohal, et oma silmaga näha, kas reisijad ja
majandusveosed ikka pääsevad mandrile ja mandrilt tagasi. “Saame siis ka teeninduse paremaks muutmiseks operatiivselt ettepanekuid teha.”
Olukorra lahendamiseks lisab uus vedaja kokkuleppel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga oktoobris mõlemale liinile 40 lisareisi.
Abilisi sadamates rohkem
OÜ TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar paneb reisi­jaile südamele, et oktoobris tuleb kindlasti varuda senisest rohkem aega, sest käivitub ka uus kassasüsteem – kõik uued süsteemid vajavad aga sissetöötamist.
Padar soovitab piletid uuest broneerimiskeskkonnast praamid.ee ette ära osta ning mitte jääda lootma sadamast ostmisele, iseäranis nädalalõppudel. Ka kõik operatiivsed sõiduplaani muutused kuvatakse eeskätt ettevõtte eelmüügilehel.
Ka asendavad harjunud kassasid ajutised soojakud, kuna senisel vedajal kulub aega kassaruumide vabastamiseks.
Oktoobrikuu üleminekuajaks palkab TS Laevad sadamatesse ajutisi töötajaid, kelle tööülesanneteks on kontrollida reisijate ja sõidukite pileteid, korraldada sõidukite liikumist ja laevadele laadimist, tagada üldist korda ja  vastata klientide küsimustele.
Saaremaa ralli ajal eriolukord
Eraldi mure on järgmine nädala­vahetus, kui toimub rahvarohke suursündmus Saaremaa ralli. Siis muutub ajutiselt ühe laeva asetus ja sõiduaeg. Ralli ajal sõidab mõlemal liinil üks laev, Hiiumaal Regula ja Saaremaal parvlaev Hiiumaa, varem väljakuulutatud graafiku alusel.  Ralli ajaks siirdub StOla Hiiumaa liinilt neljaks päevaks, 6.–9. oktoobrini Saaremaale, Hiiumaa liinil liikleb sel nädalavahetusel Regulaga koos Harilaiuga. Sõiduplaan on aga tihedam.
Hiiumaa Ettevõtjate Liidu juht Tanel Malk märkis, et praeguse vedajaga on olemas hästi sissetöötatud kanalid praktiliste küsimuste lahendamiseks, uue vedajaga tuleb need alles käima saada.
“Praegu on juba teada, et kohalike elanike ja ettevõtjate sõidukite ja isikuandmete kontrollisüsteemid on automaatselt ühendatud vastavate registritega ning seetõttu võib mõni varem sõidusoodustust saanud reisija seda enam mitte saada,” märkis Malk.
Ka on Hiiumaa ettevõtjatel tekkinud küsimus, miks mõnel reisil, kus broneerimis­süsteem justkui pakub mitmeid vabu kohti, teatud tüüpi sõidukile sõiduaega siiski broneerida ei õnnestu.
Bussiajad muutuvad
OÜ TS Laevad selgitas, et eelmüügist saab pileti osta teatud arvule sõiduautodele ja teatud arvule veokitele. Näiteks püüdis Hiiumaa spordikool broneerida kohta väikebussile, kuid kuigi süsteem näitas 14 autokohta, bussile vaba kohta leida ei õnnestunud. Eile ütles Linkov, et pärast kontaktivõttu ettevõttega sai ta probleemile lahenduse. Otsekontakti võiks soovitada teistelegi, seejuures tuleb varuda pisut kannatust, sest huvi on väga suur ja ettevõtte infokanalid koormatud.
Maavalitsuse ühistranspordi spetsialist Tõnis Paljasma märkis, et muudatused parvlaevaoperaatori vahetusel puudutavad ka bussiliiklust. Reisijail tasuks olla tähele­panelik ja veenduda enne reisile asumist, milline on soovitud transpordiühenduste kõige värskem info.
Vedaja vahetub 1. oktoobrist ka Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel veeteel. Sõru–Triigi parvlaevaliini hakkab opereerima AS Kihnu Veeteed. E-piletite müük Sõru–Triigi liinil juba toimib veebiaadressil www.veeteed.com
Positiivne uudis on, et oktoobri teisest laupäevast toimuvad sel liinil reisid mõlemal nädalavahetuse päeval ka väljaspool kõrghooaega.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411